reklam
hava 14° Hafif Yağmur ve Gök Gürültüsü
DOLAR 31,1186 % % 0.25
EURO 33,7826 % % 0.43
GRAM ALTIN 2.034,48 % % 0,09
ÇEYREK A. 3.326,37 % % 0,09
BITCOIN 1.606.113 % -1.27
SON DAKİKA
diyarbetdiyarbetganobetbetmarlosweet bonanzaegt oynademo slot oyunlarıizmir escortescort konyaankara bayan escortgate of olympusxslot twitterümraniye escortPendik escortKurtköy EscortKadıköy EscortKartal EscortBostancı EscortManavgat escortgaziantep escortgaziantep escortBahçeşehir Escorthttps://goldlightjewels.com/konya escortkalptumbet twitterankara escortonwinbets101xbet giriştempobetjojobetcasibomholiganbet girişgates of olympus demoaviatorsweet bonanza demoataşehir escortSakarya escort bayanSakarya escort bayanSakarya escort bayanSakarya escort bayananal pornolarMarsbahismarsbahisstarzbet girişSpace Fortuna CasinoJackpot Bob CasinoBaywin Güncel GirişMebbistipobetbetkom1winonwintrendyol indirim koduimajbet
Google News

A Milli Futbol Takımı’nın UEFA Uluslar Ligi’ndeki rakipleri belli oldu

Son Güncelleme :

08 Şubat 2024 - 21:39

/ kez okundu.
A Milli Futbol Takımı’nın UEFA Uluslar Ligi’ndeki rakipleri belli oldu
A Milli Futbol Takımı’nın UEFA Uluslar Ligi’ndeki rakipleri belli oldu
A Milli Futbol Takımı’nın, UEFA Uluslar B Ligi 4. gruptaki rakipleri Galler, İzlanda ve Karadağ oldu
 

– UEFA Uluslar Ligi’nde 2024-2025 sezonu kura çekimi yapıldı.

Lig aşamasının kura çekimi, Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleştirildi.

Türkiye, B Ligi 4. Grup’ta Galler, İzlanda ve Karadağ ile eşleşti.

Kura çekimi sonucu A, B, C ve D liglerindeki grupların dağılımı şöyle:

A Ligi

1. Grup: Hırvatistan, Portekiz, Polonya, İskoçya

2. Grup: İtalya, Belçika, Fransa, İsrail

3. Grup: Hollanda, Macaristan, Almanya, Bosna Hersek

4. Grup: İspanya, Danimarka, İsviçre, Sırbistan

B Ligi

1. Grup: Çekya, Ukrayna, Arnavutluk, Gürcistan

2. Grup: İngiltere, Finlandiya, İrlanda Cumhuriyeti, Yunanistan

3. Grup: Avusturya, Norveç, Slovenya, Kazakistan

4. Grup: Galler, İzlanda, Karadağ, Türkiye

C Ligi

1. Grup: İsveç, Azerbaycan, Slovakya, Estonya

2. Grup: Romanya, Kosova, Kıbrıs Rum Kesimi, Litvanya/Cebelitarık

3. Grup: Lüksemburg, Bulgaristan, Kuzey İrlanda, Belarus

4. Grup: Ermenistan, Faroe Adaları, Kuzey Makedonya, Letonya

D Ligi

1. Grup: Litvanya/Cebelitarık, San Marino, Lihtenştayn

2. Grup: Moldova, Malta, Andorra

Turnuva formatı ve maç takvimi

A Ligi’nde gruplarını ilk iki sırada tamamlayan 8 takım, iki ayaklı çeyrek finallerde mücadele edecek. Bu eşleşmelerin galipleri, Haziran 2025’teki final turnuvasına katılacak.

B ve C Liglerindeki dört grup birincisinin yanı sıra D Ligi’ndeki iki grup birincisi, A, B ve C Liglerine yükselecek.

A ve B Liglerinde dördüncü sırayı alan takımlar, otomatik olarak B ve C Liglerine düşecek. C Ligi’nde dördüncü sırayı alan en kötü iki takım da D Ligi’ne gidecek.

A Ligi’nin üçüncü sıradaki takımları ve B Ligi’nin ikincileri, B Ligi’nin üçüncü sıradaki takımları ve C Ligi’nin ikincileri, iki ayaklı play-off maçı oynayacak.

C Ligi’nin dördüncü sıradaki en iyi iki takımı ile D Ligi’nin iki ikincisi arasında da play-off mücadelesi yapılacak.

Muhabir: Hilmi Sever,Mutlu Demirtaştan

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.