DOLAR 32,2110 % 0.13
EURO 35,0859 % 0.21
STERLIN 41,2674 % 0.35
FRANG 35,3307 % 0.34
ALTIN 2.431,82 % 0,10
BITCOIN 67.733,83 -1.627

Abdulvali Buğrahan Osman’ın Danışmanı Ali Dişbudak’tan yazılı açıklama

Yayınlanma Tarihi : Google News
Abdulvali Buğrahan Osman’ın Danışmanı Ali Dişbudak’tan yazılı açıklama
0

Abdulvali Buğrahan Osman’ın Danışmanı Ali Dişbudak’tan  yazılı açıklama

Ankara Akyurt Göç İdaresinde karantinada gözlem altında tutulan Abdulvali Buğrahan Osman hakkında Danışmanı Ali Dişbudak’tan yeni yazılı açıklama yapıldı. Dişbudak’ın yazılı açıklaması şu şekilde;

Ankara Akyurt Göç İdaresi’nde karantinada gözlem altında tutulan Abdulvali Buğrahan Osman hakkında Danışmanı Ali Dişbudak’tan yeni yazılı açıklama yapıldı. Dişbudak’ın yazılı açıklaması şu şekilde;

Doğu Türkistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn Abdulvali Buğrahan Osman bey Çin iş adamları derneği başkanı Sadır Bugda, Dünya uygur kurultayı İstanbul vakıf başkanı başkanı Abdülhamit Köt, Maarif dernek başkanı Hidayetullah Çoçka tarafından asılsız iddialarla 500 tl için dolandırıcı diye şikayet edilmiştir.
Yine aynı çevreler tarafından Çin Cumhurbaşkanı Şi Cinping ve Çin ajanlarını tehdit etti dlye şikâyet edilmiştir. Bu iddalara itibar etmeyiniz Sn Cumhurbaşkanımız dolandırıcı değildir. Eğer öyle olsaydı bolluk ve varlık içinde olurdu. Oysa ciddi maddi sıkıntı çekmektedir. Buna hepimiz şahidiz. Suçu; ülkesindeki zulmü işkenceyi baskıyı anlatmaktır. Ülkesi ve vatandaşlarının Özgürlüğü için mücadele etmektedir. Sn. Cumhurbaşkanı Abduvali bey Çin Cumhurbaşkanı Şi Cinping’e Doğu Türkistan halkına zülüm etmemesini zindanlardaki masum halkı serbest bırakmasını kapattıkları camileri açması için çağrıda bulunmuştur.

Çin Sayın Cumhurbaşkanımızın bütün mal varlığına ve hesaplarına el koymuş Türkiye’ye sadece ailesini getirebilmiş ancak maddi – manevî büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Bize düşen bu mazlumların sesini duyurmak ‘tır. Gün Doğu Türkistan halkına ve Sn.cumhurbaşkanımıza sahip çıkma günüdür bize düşen başkanımızın yanında olmaktır ve ona destek olmaktır.

Abdulvali Buğrahan Osman’ın Danışmanı Ali Dişbudak

YORUM YAP