DOLAR 32,1641 % 0.08
EURO 35,0459 % 0.11
STERLIN 41,1735 % 0.24
FRANG 35,2904 % 0.26
ALTIN 2.431,66 % 0,09
BITCOIN 68.280,08 -1.091

Amacımız tüm vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden tam anlamıyla faydalanabilmesi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Amacımız tüm vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden tam anlamıyla faydalanabilmesi
0

ALANYA BELEDİYESİ’NİN EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ SÜRÜYOR

 Alanya Belediyesi’nin kırsalda yaşayan bakıma muhtaç, engelli ve yaşlı hastaların sağlık hizmetlerinden faydalanabilmeleri amacıyla hayata geçirdiği Evde Sağlık Hizmeti çalışmaları sürüyor.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in kırsalda yaşayan engelli, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların sağlık hizmetlerinden tam anlamıyla faydalanmalarını sağlamak amacıyla “Sosyal Belediyecilik” misyonu ile hayata geçirdiği Evde Sağlık Hizmeti Projesi tüm hızıyla sürüyor. Bir doktor, bir hemşire ve bir hasta bakıcıdan oluşan evde sağlık ekibi, vatandaşların genel muayenelerini, tansiyon ve şeker ölçümlerini yapıp, tıbbi ilaç desteğinde de bulunuyor.Çalışmalarını Soğukpınar Mahallesi’nde sürdüren ekibe, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de eşlik etti.

BAŞKAN YÜCEL: “ÖNCELİĞİMİZ VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞI”

Vatandaş öncelikli yatırım ve hizmetlerin Alanya Belediyesi’nin ana misyonu olduğunu belirten Başkan Yücel, “Sosyal belediyecilik misyonunu temel alan, vatandaş öncelikli yatırım ve hizmetlere önem veren bir belediye sistemi oluşturduk.İhtiyaç sahibi, sağlık sorunu bulunan vatandaşlarımıza evde sağlık hizmeti sağlıyoruz. Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle ara verdiğimiz hizmetimizden yılda ortalama binden fazla vatandaşımız faydalanıyor. Vatandaşlarımızın medikal ihtiyaçları da ivedilikle karşılanıyor.” dedi.

EVDE BAKIM HİZMETİ’NDEN 4 BİN 600’DEN FAZLA VATANDAŞA YARDIM

Projenin hayata geçtiği 2016 yılından bu yana 4 bin 592 vatandaşa evde bakım hizmeti ve ilaç desteği sağlandığını belirten Başkan Yücel, “Projeyi hayata geçirdiğimiz 2016 yılından bu yana toplamda 259 kırsal mahalle ziyaretinde 4 bin 592 vatandaşımıza ulaştık. Bugün de ekiplerimiz 10 vatandaşımıza hizmet ulaştırdı. ” diye konuştu.

YORUM YAP