DOLAR 32,2451 % 0.04
EURO 35,0599 % 0
STERLIN 41,3277 % 0.17
FRANG 35,3710 % 0.06
ALTIN 2.447,22 % 0,01
BITCOIN 68.492,00 -1.785

Antalya’da ruhsatsız çalıştırılan güzellik merkezine operasyon düzenlendi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Antalya’da ruhsatsız çalıştırılan güzellik merkezine operasyon düzenlendi
0
Antalya’da ruhsatsız çalıştırılan güzellik merkezine operasyon düzenlendi
 

 Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde ruhsatsız çalıştırıldığı tespit edilen güzellik merkezini işletenler hakkında adli ve idari işlem başlatıldı.

Konyaaltı Kaymakamlığı koordinesinde, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ruhsatsız çalıştırılan güzellik merkezlerine yönelik operasyon düzenledi.

Sosyal medya üzerinden tespit edilen Öğretmenevleri Mahallesi’ndeki güzellik merkezine “insan sağlığını olumsuz etkileyebilecek ve sadece uzman hekimler tarafından yapılabilecek tıbbi işlemleri yetkisiz, kayıt dışı ve izinsiz biçimde uyguladıkları” gerekçesiyle operasyon gerçekleştiren ekipler, merkezin ruhsatsız olarak çalıştırıldığını belirledi.

Operasyonda çeşitli markalarda enjektörlü 7 dolgu malzemesi, 18 dermapen iğne ucu, 2 dermapen cihazına el konuldu, çeşitli markalarda 12 yasaklı mezoterapi solüsyonu, sıvı dolgu ve tozu, mezoterapi cihazı ve lazer-carbon peeling cihazı mühürlendi.

Güzellik merkezi işletenler hakkında adli ve idari işlem başlatıldı.

İl Sağlık ve Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde son bir ayda 13 güzellik merkezine de baskın düzenlenmiş ve çok sayıda botoks, dolgu, mezoterapi ve estetik işlemlerinde kullanılan cihaz ve ilaçlara el konularak, idari ve adli işlemler başlatılmıştı.

Muhabir:Hatice Özdemir Tosun, Tahsin Küçükkaraca
 
 
 
 

YORUM YAP