DOLAR 32,2110 % 0.13
EURO 35,0859 % 0.21
STERLIN 41,2674 % 0.35
FRANG 35,3307 % 0.34
ALTIN 2.431,82 % 0,10
BITCOIN 67.733,83 -1.627

ANTALYA’DA TRAFİK DENETİMLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
ANTALYA’DA TRAFİK DENETİMLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR
0

Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince trafik düzenini ve güvenliğini sağlamak için denetimler devam ediyor. Helikopter ve drone destekli denetimler, şehirlerarası otobüs denetimleri ve kış lastiği kontrolünün de yapıldığı denetimlerde ekipler sürücülere kış şartlarında alınması gereken tedbirleri hatırlattı.

Antalya Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüz ekiplerince helikopter ve drone destekli trafik kontrolü gerçekleştirildi. Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgilere göre 24.01.2022 ile 31.01.2022 tarihleri arasında farklı saatlerde trafik ekiplerince havadan helikopter ve drone destekli emniyet kemeri, radar, alkol, kırmızı ışık denetimi, hatalı sollama, şehirlerarası otobüs, kış lastiği gibi konularda denetim yapıldı. Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla denetim faaliyetlerinin etkin bir şekilde devam edeceği belirtilen açıklamada özellikle sürücülerde denetim duygusunun üst düzeyde tutulmasının hedeflendiği belirtildi.

Antalya’nın birçok noktasında geniş kapsamlı gerçekleştirilen trafik denetlemelerinde eksiği görülen araç ve sürücülerine cezai işlem uygulanırken, sürücüler, trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıldı. Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada havadan helikopter ve drone ile yapılan denetimler haricinde, şehirlerarası yolcu otobüslerine yönelik denetimlerin de devam ettiği bilgisi verildi.

Gerçekleştirilen denetimler sonucu; helikopter–drone denetiminde 92 sürücüye, şehirlerarası otobüs denetimi kapsamında 4 araç denetlenmiş olup 2 sürücüye, kış lastiği denetimi kapsamında 166 araç denetlenmiş olup 12 sürücüye trafik idari para cezası uygulanmıştır.

Açıklamada, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin, vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik denetimlerini aralıksız devam ettireceği belirtildi.

YORUM YAP