DOLAR 32,8633 % 1.1
EURO 35,3909 % 1.15
STERLIN 41,8419 % 1.06
FRANG 36,8827 % 0.29
ALTIN 2.491,49 % 2,42
BITCOIN 64.765,01 -0.279

BAKAN SOYLU NARKOTİK SUÇLARLA MÜCADELE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI’NA KATILDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
BAKAN SOYLU NARKOTİK SUÇLARLA MÜCADELE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI’NA KATILDI
0

VALİ YAZICI VE BAKAN SOYLU NARKOTİK SUÇLARLA MÜCADELE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI’NA KATILDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Vali Ersin Yazıcı, İçişleri Bakanlığı koordinesinde düzenlenen Narkotik Suçlarla Mücadele Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Değerlendirme Toplantısı Antalya’nın Serik ilçesinde gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Yazıcı’nın yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Antalya Milletvekili Tuğba Vural Çokal, Serik Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanı İbrahim Hakkı Seydioğulları ve 81 ilde görevli Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürleri katıldı. Gerçekleştirilen toplantıda, narkotik suçlara yönelik olarak yapılan operasyonlarla ilgili bilgiler verildi.

Rekorlara İmza Attık

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2021 yılında uyuşturucu operasyonlarında Cumhuriyet tarihinin rekorlarını kırdıklarını ifade ederek; “Uyuşturucu ile mücadeleye yılmadan, yorulmadan devam ediyoruz. Uyuşturucuya bağlı ölümleri 941’den 314’e düşürdük 2021 senesinde sayılar 190’larda. Adli Tıp Kurumu’nun rakamları 3-4 ay geriden geliyor. Bu düşüş devam edecektir. 2016 yılında 88 bin uyuşturucu operasyonu gerçekleştirirken, 2021 yılında bunu 3 katına 217 bine çıkardık. 2021 yılında Cumhuriyet tarihi rekorlarını kırarak 22 ton 234 kilogram eroin, 2 ton 841 kilogram kokain ele geçirdik. 2021 yılında ayrıca 5 ton 518 kilogram metamfetamin, 8 milyon 454 bin 308 adet sentetik ecza ele geçirdik. Bunlar da Cumhuriyet tarihinin rekorlarıdır.” dedi.

Uyuşturucu operasyonlarının sabaha karşı yapılmaması gerektiğini ifade eden Bakan Soylu, “Gündüz milletin gözü önünde yapalım. Gece yapıyoruz uyuşturucu operasyonlarını çok anlatamıyoruz. Gündüz basalım, alalım. Gündüzün gözünde Türk polisinin, jandarmasının nasıl mücadele ettiğini herkese aleni bir şekilde ortaya koyalım. Bunu bütün Türkiye’ye aynı şekilde yayalım.” diye konuştu.

Huzur ve Güven Şehri Antalya

Toplantıda konuşan Vali Yazıcı, Antalya’nın güvenli turizmdeki önemine dikkat çekerek; “Türkiye’nin gözbebeği, bütün turizm çeşitlerini içinde barındıran, eşsiz yeryüzü cenneti Antalya’mıza hoş geldiniz. Turizmin başkenti olarak her yıl milyonlarca turisti şehrimizde ağırlıyoruz. Misafirlerimiz bu şehre dinlenmeye, eğlenmeye geliyor. Maalesef ki bazıları da tatil için geldikleri süre zarfında başka bir ülkede olmanın verdiği rahatlıkla her türlü eğlenceyi kendilerine hak görebiliyorlar. Ama biz Polisimiz, Jandarmamız ve Sahil Güvenlik kuvvetlerimizin desteğiyle her yıl çok başarılı sezonlar geçiriyoruz. Onların üstün gayret ve çabası şehrimize huzur ve güven olarak dönüyor.” ifadelerini kullandı.

Çocuklarımızı Sporla Buluşturacağız

Vali Yazıcı görevde olduğu süre boyunca dezavantajlı olarak adlandırılan alt gelir grubunun yoğun olarak yaşadığı mahallelerde gençlere yönelik pek çok projeyi hayata geçirdiğini belirterek; “Alt gelir grubunun yoğun olduğu mahallelerde ilk ve ortaokullardan başlayarak Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlıkları ile birlikte hareket ederek özel çalışmalar gerçekleştirdik. Antalya’da da bu projeyi hayata geçirmek için 90 okul belirledik. Bu okullarda Gençlik ve Spor, Milli Eğitim Bakanlığı, Emniyet ve Jandarma’nın da katkılarıyla çocuklarımızı sporla buluşturacağız. Yavrularımızı pek çok aktivite ile meşgul ederek hem hayatına yön vereceğiz hem de bu illetten uzak durmasını sağlayacağız. Biz, bütün kurumlarımızla çocuklarımızı bu illetten korumak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İnşallah ülkemizin uyuşturucuyla mücadelesi Bakanımızın direktifleri ve talimatları doğrultusunda çok daha iyi olacak. Biz de Antalya olarak bu talimatlara en üst seviyede katkı sağlayıp, bu illetten vatandaşlarımızı uzak tutmaya gayret edeceğiz.” dedi.

YORUM YAP