DOLAR 32,4325 % 0.05
EURO 34,4782 % -0.09
STERLIN 40,3490 % -0.07
FRANG 35,5546 % -0.06
ALTIN 2.488,23 % 0,20
BITCOIN 2.068.405 -6.765

Başkan Uysal, ‘Sonsuza kadar payidar kalacak’

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Uysal, ‘Sonsuza kadar payidar kalacak’
0

Başkan Uysal, ‘Sonsuza kadar payidar kalacak’

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin mesleki eğitim, sanat ve hobi kurslarının yılsonu sergisinde “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi onun naçiz vücudu belki toprak oldu ama bu aydınlık düşünce sonsuza kadar payidar kalacak. Bunu herkes kafasına yazsın. Bu topraklar o topraklar” diye konuştu.

Başkan Uysal, Muratpaşa Belediyesi’nin 18 ayrı merkezde, 58 sınıfta yaklaşık 5 bin kursiyerin katılımıyla düzenlendiği mesleki eğitim, sanat ve hobi kurslarının Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendiği yılsonu sergisini ziyaret etti.

İZMİR MARŞI’NI HEP BİRLİKTE SÖYLEDİLER

Yağlı boya tablolardan el sanatlarına, tekstilden seramik ve heykele binlerce ürünün yer aldığı Üreten Eller sergisini Başkan Uysal, büyük bir ilgiyle gezdi. Başkan Uysal, kursiyerle sohbet edip çalışmaları hakkında bilgi alırken sergiyi gezen Antalyalılar da Ümit Uysal’a yoğun ilgi gösterdi. Başkan Uysal, belediyenin müzik kurslarına devam eden kursiyerlerin ve ziyaretçilerin hep birlikte söylediği İzmir Marşı’na da eşlik etti.

KURSLAR ÜÇ KATI BÜYÜDÜ

Başkan Uysal, konuşmasında, sanatın ve kültürün hayata anlam kattığını ve şair Sezai Karakoç’un ‘Sessiz Müzik’ şiirinde dediği gibi ‘Bu dünyada olup bitenlerin/ Olup bitmemiş olması’nı sağladığını söyledi. Başkan Uysal, “Sanat ve kültür, insanların hayatla bağını güçlendirir. Dünyaya insanlarla paylaşımını artırır. Buna emek veren kursiyerlerimizi, yorucu ve uzun yılın ardından bu sergi ve dinletiyi ortaya koyanları kutluyorum” diye konuştu.

Yaklaşık 8 yıl önce bin 500 civarında kursiyerin katılımıyla düzenlenen mesleki eğitim, sanat ve hobi kurslarını her yıl yaklaşık 4 bin 500 kişinin devam ettiği bir yapıya geliştirdiklerini söyleyen Başkan Uysal, kurslar üç kat büyürken Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi’nin de her zaman öğretmen görevlendirdiğini dile getirdi.

‘BU TOPRAKLAR O TOPRAKLAR’

Mesleki eğitim, sanat ve hobi kurslarının şehri güzelleştiren bir yanın da bulunduğunu dile getiren Başkan Uysal, konuşmasına şöyle devam etti:

“Burası ‘Yurtta barış, dünyada barış’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkesi. Hiçbir sahici, kronolojik bilgiye dayanmadan, sağdan soldan esinti duygular ve bilgilerle üç günlük dünya menfaatleri için bin bir yere savrulan, yalanlar üzerine hayatını kuran insanlar oluyor. Onlar da bizim insanlarımız. Onları da o sıkıntıdan kurtarmak bizim görevimiz. Şunu çok net söyleyelim, burası Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi onun naçiz vücudu belki toprak oldu ama bu aydınlık düşünce, barış, sevgi, saygı düşüncesi, birbirimizi olduğu gibi kabul etme, çocuklarımızın geleceği için tasada ve kıvançta, ayrımsız, beraber, kol kola çalışabilme ve muasır uygarlık düzeyine çıkabilme düşüncesi sonsuza kadar payidar kalacak. Bunu herkes kafasına yazsın. Bu topraklar o topraklar.”

YORUM YAP