DOLAR 32,4889 % 0.12
EURO 34,7800 % 0.13
STERLIN 40,6410 % 0.43
FRANG 35,7230 % 0.34
ALTIN 2.492,52 % 1,23
BITCOIN 2.036.562 -0.845

Ben, devlet baba olarak 8 yıldır tüm bayram kahvaltılarını çocuk evlerinde kalan evlatlarımızla yapıyorum.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ben, devlet baba olarak 8 yıldır tüm bayram kahvaltılarını çocuk evlerinde kalan evlatlarımızla yapıyorum.
0

8 YILDIR TÜM BAYRAM KAHVALTILARIMI ÇOCUK EVLERİNDE KALAN EVLATLARIMIZLA YAPIYORUM

Vali Ersin Yazıcı ve Hanife Yazıcı, Kurban Bayramı münasebetiyle Çocuk Evleri’nde kalan çocuklarla kahvaltıda bir araya gelerek bayramlarını kutladı. Kahvaltıda konuşan Vali Yazıcı; “Ben, devlet baba olarak 8 yıldır tüm bayram kahvaltılarını çocuk evlerinde kalan evlatlarımızla yapıyorum. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın mutluluğu bizler için çok önemli.” dedi.

Vali Ersin Yazıcı ve protokol üyeleri, Akdeniz Üniversitesi Cami’nde kılınan bayram namazının ardından Antalyalılarla bayramlaştı. Cami çıkışı vatandaşlarla bayramlaşıp sohbet eden Vali Yazıcı; “Bugün Antalyalı hemşerilerimizle bayram namazımızı kılıp ardından bayramlaştık. Rabbim, birlikte nice bayramlara erişmeyi nasip etsin. Tüm Antalyalı hemşerilerimin Kurban Bayramı mübarek olsun.” diye konuştu.

Vali Yazıcı, Akdeniz Üniversitesi Camisi’nde kılınan Bayram Namazı’nın ardından Hanife Yazıcı ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan çocuklarla düzenlenen kahvaltıya katıldı. Düzenlenen kahvaltıya Vali Yazıcı ve Hanife Yazıcı’nın yanı sıra Antalya Milletvekilleri Abdurrahman Başkan ve Cavit Arı, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin ve eşi, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan ve eşi, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan ve eşi, Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanı Vekili Üsteğmen Gürkan Kantarcıoğlu, Garnizon Komutanı Piyade Albay Erdal Köse ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Çalışkan ve Çocuk Evleri’nde kalan çocuklar katıldı.

Yavrularımızın Yüzünde Tebessüm Oluşturmaya Devam Edeceğiz

Kahvaltıda çocuklarla tek tek sohbet edip yakından ilgilenen Vali Yazıcı; “Bayramın ilk günü devletimize emanet edilen, geleceğimizin teminatı çocuklarımızla kahvaltıda bir araya gelerek bayramlaştık. Ben, devlet baba olarak 8 yıldır tüm bayram kahvaltılarını çocuk evlerinde kalan evlatlarımızla yapıyorum. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın mutluluğu bizler için çok önemli. Onlar geleceğimizin ışığı. Şunu çok iyi bilsinler ki, devletimiz her zaman yanlarında olup, yavrularımızın yüzlerinde tebessüm oluşturmaya, sevgi ve şefkatle onları kucaklamaya devam edecek.” ifadelerini kullandı.

 

Bereket Büyüklerimizin Yanındadır

Çocuklarla kahvaltının ardından Vali Yazıcı ve protokol üyeleri, bayramlaşmak için Fethi Bayçın Huzurevi sakinlerini ziyaret etti. Yaşlılarla sohbet edip sağlıklı ve mutlu nice bayramlar dileyen Vali Yazıcı; “Bereket, büyüklerimizin yanındadır. Bizleri bu günlere getiren, başımızın tacı büyüklerimizin ellerini öpüp hayır dualarını aldık. Rabbim birlikte nice bayramlara erişmeyi nasip etsin. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin.” diye konuştu.

Tüm İslam Aleminin Bayramını Tebrik Ederim

Fethi Bayçın Huzurevi’ni ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Ersin Yazıcı; “Başta Antalyalı hemşerilerim olmak üzere tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bugünü bayrama yakışır bir şekilde geçiriyoruz. Sabah Akdeniz Üniversite Cami’nde bayram namazının ardından vatandaşlarımızla bayramlaştık. Sonradında çocuk evlerimizde kalan çocuklarımızla kahvaltı yaptık. Onların devlet babası olarakta 8 yıldır bütün bayram kahvaltılarını çocuk evlerinde kalan evlatlarımızla yapıyorum. Şimdi de huzurevine geldik. Kendi anne babamızın yanına gidemeyince onların yerine buradaki büyüklerimizin ellerini öptük. Benim için bayram büyüklerimizi ziyaret, çocukları sevindirme, müşkül durumda olanlara yardım etmedir. Ben tekrar Antalyalı hemşerilerim ve tüm İslam aleminin bayramını tebrik ediyorum. İnşallah savaşların olmadığı, barış halinde yaşadığımız, hiç kimsenin üzülmediği ve herkesin mutlu olduğu bir bayram olsun.” dedi.

Bayramınız Kemerli Olsun

Huzurevindeki bayramlaşmanın ardından Döşemealtı uygulama noktasına geçen Vali Yazıcı, kontrol noktasındaki görevlilerin ve kontrol için durdurulan sürücülerin bayramını kutlayarak, vatandaşlardan trafik kurallarına uymalarını istedi. İçişleri Bakanlığı’nın başlattığı Bayramınız Kemerli Olsun projesi kapsamında yola çıkan sürücüleri özellikle kemer takmaları konusunda uyaran Vali Yazıcı; “Döşemealtı Uygulama Noktasında Bayram tatili için Antalya’mızı tercih eden misafirlerimizle, sevdikleriyle bayramlaşmak için yollara düşen sürücülerimizle ve Kurban Bayramını görevlerinin başında geçiren jandarmamız ve polisimizle bayramlaştık. Sürücü ve ailelerine trafik kurallarına uymalarını ve mutlaka kemer takmalarını hatırlatarak iyi bir yolculuk ve bayram geçirmelerini diledik.” dedi.

YORUM YAP