DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.145,94 -0.97

DİKKAT KEDİ VAR!

Yayınlanma Tarihi : Google News
DİKKAT KEDİ VAR!
0

Osmaniye Belediyesi tarafından yürütülen gönüllülerin de destek verdiği çalışmalar kapsamında sokak hayvanları için bir proje daha hayata geçti.

Belediye tarafından özel olarak üretilen kedi evleri şehrin daha önce belirlenen noktalarına yerleştiriliyor.

Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından sokak hayvanları ile ilgili gönüllülük çalışması kapsamında birinci etapta üretim planlaması yapılan kedi evlerinin imalatı tamamlanarak kedilerin sıcak yuvası olarak yerlerini aldı.

Soğuk kış aylarında sokak kedilerinin sıcak bir ortamda barınabilmeleri için özel olarak ahşap malzemeden imal edilen kedi evleri gönüllülerin koruması ve destekleri ile daha önce belirlenmiş bölgelere yerleştirilmeye başlandı.

Her bir kedi evinde aynı anda yaklaşık 20 kedi barınabilecek. Belediye tarafından gönüllülere verilmek üzere mama desteği sağlanacak kedi evlerinin bakımı ve besleme işlemleri gönüllüler tarafından gerçekleştirilecek.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Osmaniye Patileri Derneği ( OSPA-DER) Başkanı Latife Merve Turhan; “Osmaniye Belediyemizin yaptığı kedi evlerini dağıtımını birlikte gerçekleştirdik. Yerleştirdiğimiz yerlerde çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın ilgisini çekiyor. Vatandaş olarak bizlere düşen görev, kedi evlerimize zarar vermeden çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak adına kedilerimizin besleme noktalarına mama ve su dağıtımını yaparak beslenmelerini sağlamak. Bu barınakların bakımı ve kedilerimizin beslenmesi gönüllülerimiz tarafından yapılacak. Belediyemize bu örnek uygulama için ve biz hayvan severlere verdiği destekler için teşekkür ediyorum.” dedi.

KEDİ EVİ ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU

Osmaniye Belediyesi tarafından üretimi yapılarak gönüllülerle birlikte belirlenen noktalara yerleştirilmesi yapılan kedi evleri çocukların ilgi odağı oldu.

Sevincini kameralarla paylaşan 4. Sınıf öğrencileri Cemre Sevim ve Maya Zeytli; “Osmaniye Belediyesine çok teşekkür ederiz. Mamaları bittiğinde bizlerde mama getirerek onları besleyeceğiz. Hayvanları korumak için çok iyi düşünülmüş.” Dediler.

5. sınıf öğrencisi Efe Karaoğlan İse; “Burayı yapanların ellerinden öpüyorum. Mahallemize ve hayvanlara çok güzel katkı sağladı. Kadir amca sizi çok seviyoruz. Çok güzel yapmışınız binlerce kez Allah razı olsun.” Dedi.

Belediye tarafından ikinci etap üretim ile şehrin belirlenecek noktaları için kedi evleri yapımına devam edilecek.

YORUM YAP