DOLAR 32,5276 % 0.02
EURO 34,9836 % 0.23
STERLIN 41,4244 % 0.16
FRANG 36,7856 % -0.02
ALTIN 2.435,23 % 0,00
BITCOIN 65.131,95 0.555

DokumaPark, Yine Önemli Misafirlere Kapılarını Açtı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
DokumaPark, Yine Önemli Misafirlere Kapılarını Açtı.
0

DokumaPark’ın Önemli Misafirleri Vardı…

Milli Savunma Eski Bakanı Vecdi Gönül, Antalya’nın Eski Valileri Saffet Arıkan Bedük ve Muammer Türker aileleriyle birlikte Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün ev sahipliğinde Dokuma Park’ı gezdi.  Başkan Tütüncü, “Kıymetli büyüklerimi Dokuma Park’ta ağırlamaktan büyük onur duydum” dedi.

Kepez Belediyesi’nin eski Dokuma Fabrikasını halkın kullanımına kazandırarak kültür ve sanat adasına dönüştürdüğü DokumaPark, yine önemli misafirlere kapılarını açtı. Milli Savunma Eski Bakanı Vecdi Gönül, Antalya’nın Eski Valileri Saffet Arıkan Bedük ve Muammer Türker aileleriyle birlikte Dokuma Park’ı ziyaret etti. Konukları, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü karşıladı. Memur Yemekhanesi’nden dönüştürülen Emekliler Lokali’nde bir araya gelen heyet, sıcak çay eşliğinde eski Antalya günlerini süsleyen hatıraların yad edilmesinin ardından golf arabalarına binerek, DokumaPark’a kazandırılan eserleri gezdiler. Heyet, Modern Sanatlar Galerisi’nden Anadolu Oyuncak Müzesine, Bir Zamanlar Antalya Müzesi’nden Antalya Şehirler Müzesine, Bilim Merkezi’nden Cemil Meriç Kütüphanesi’ne kadar DokumaPark’a kazandırılan tüm eğitim, kültür ve sanat yatırımlarını inceledi.

HAKAN BEY’LE HEP İFTİHAR ETTİK

Gezinin sonunda Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve ekibini kutlayan Milli Savunma Eski Bakanı Vecdi Gönül , “Hakan Bey’in eserleriyle, gayretleriyle, çalışkanlığıyla hep iftihar ettik. DokumaParkı, bugün Antalyalılara bilim, kültür ve sanat ekseninde güzel bir Kent Park olarak kazandırmış olduğunu gördüm. Hizmetleriyle ilgili heyecanına bir kez daha şahit oldum. Gördüklerimden pek memnun oldum. Kendisine ve gayretli mesai arkadaşlarına muvaffakiyetler dilerim.” diye konuştu. Antalya Eski Valilerinden Saffet Arıkan Bedük ve Muammer Türker de, ziyaretten ziyadesiyle memnun olduklarını,  Antalya’nın bu tarihi sanayi tesisinin bütün unsurlarıyla korunmasını, nice eserlerle geleceğe taşınacak bir kültür varlığına dönüşmüş olmasının mutluluk verici ve sevindirici bir gelişme olduğunu ifade ederek, Başkan Tütüncü olmak üzere projeye emek veren herkesi kutladıklarını ifade ettiler.

 ŞEHRİMİZE KATKILARINI ASLA UNUTMAM

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tütüncü’de, “Milli Savunma Eski Bakanımız ve geçmiş dönem Antalya Milletvekillerimizden, kıymetli büyüğüm Sayın Vecdi Gönül’ü ve kıymetli eşlerini DokumaPark’ta misafir etmekten büyük onur duydum. Bu ziyarette Sayın Bakanıma, Antalya Eski Valilerimizden Sayın Saffet Arıkan Bedük ve Sayın Muammer Türker’in de muhterem eşleriyle katılmaları ayrı mutluluk vesilesi oldu. Muhterem Vecdi Gönül Bakanımızın şehrimize ve eserlerimize katkılarını, desteklerini asla unutamam. Üzerimizde büyük emekleri vardır. Bir vefa olarak bugün en büyük eserimiz DokumaParkı ziyaretleri, uzun yıllara dayanan emeklerimizin neticesi olarak ortaya çıkardığımız eserleri kendilerine sunmaktan tarifsiz bir mutluluk duydum. Sayın Türker ile Antalya Valiliği döneminde, birlikte saygı ve sevgi dolu bir çalışma imkanı bulduk. O günlerin hatırası unutulmaz. Saffet Arıkan Bedük Valimiz ise henüz ilkokul yıllarında olduğum çocukluk günlerimin Antalya Valisiydi. Sanırım hayatımda hatırladığım ilk valiydi. Ne mutlu ki bugün, hürmetli büyüklerimizle hatıralarımızı tazelediğimiz, eserlerimizin sevincini paylaştığımız güzel bir günü paylaştık, hasret giderdik. Kendilerine şükranlarımı arz ediyor, sağlıklı ömürler diliyorum.”dedi.

Bu haberle ilgili görüntülere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

http://ftp.kepez-bld.gov.tr/

YORUM YAP