DOLAR 32,7457 % -0.12
EURO 35,0282 % -0.25
STERLIN 41,5157 % -0.28
FRANG 36,7630 % -0.24
ALTIN 2.439,83 % -0,74
BITCOIN 65.944,45 -0.512

Döşemealtı Belediyesi’nden Yeni Yol Hamlesi…

Yayınlanma Tarihi : Google News
Döşemealtı Belediyesi’nden Yeni Yol Hamlesi…
0

Döşemealtı Belediyesi’nden Yeni Yol Hamlesi…

Döşemealtı Belediyesi ilçedeki yolların daha nitelikli hale getirilerek vatandaşların hizmetine sunulabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Göreve gediği günden bu yana yaklaşık 900 kilometrelik yol çalışması yapan Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, 2022 yılı sıcak asfalt serme ve sathi kaplama çalışmalarına başlanıldığını açıkladı.

Döşemealtı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Çıplaklı Mahallesi İnönü Caddesini Şehit Mustafa Gürcan Caddesi’ne bağlayan yeni yolda asfalt serme işlemine başladı.

Ekipler serme ve sıkıştırma işlemlerini tamamladığı yaklaşık 1,5 kilometre uzunluğundaki yola sıcak asfalt dökerken, caddenin yaklaşık 3 bin yeni konutun inşa edildiği mahallede yeni konutların ihtiyaçlarını karşılayacağı açıklandı.

Vatandaşlardan gelen talepler ve ilçenin yerleşim planına uygun olarak 150 bin metrekare asfalt çalışması yapılacak.

Belediye ekipleri Çıplaklı Mahallesi’nde asfalt çalışmasının yanı sıra Düzlerçamı Mahallesi Pir Sultan Abdal Caddesi’nde sathi kaplaması yapıyor. Yeni açılan yolları daha kullanışlı hale getirilmesi için çalışma yapan ekipler Düzlerçamı Mahallesi’nde sathi kaplama işlemlerini sürdürüyor. Serme ve sıkıştırma işlemi yapılan ve ardından sathi kaplaması dökülen yol vatandaşların kullanımına açıldı.

Bu yıl sonuna kadar 150 bin metrekare sıcak asfalt serileceğini duyuran Başkan Genç, “Altyapısı tamamlanan bölgelerde sıcak asfalt dökme işlemine başladık.

Özellikle yeni yerleşimin arttığı ilçemizde vatandaşların mağduriyet yaşamaması için bir yandan süratle imar planlarında olan yolları açıyoruz, diğer yandan da altyapısı tamamlanan cadde ve sokaklarımıza sıcak asfalt ile sathi kaplama ve parke yol yapımını sürdürüyoruz” diye konuştu.

YORUM YAP