DOLAR 32,1641 % 0.08
EURO 35,0459 % 0.11
STERLIN 41,1735 % 0.24
FRANG 35,2904 % 0.26
ALTIN 2.431,66 % 0,09
BITCOIN 68.280,08 -1.091

GENCE’DEN TÜRK DÜNYASINA ANLAMLI MESAJ

Yayınlanma Tarihi : Google News
GENCE’DEN TÜRK DÜNYASINA ANLAMLI MESAJ
0

 

Dışişleri Bakanlığı Azerbaycan Gence Başkonsolosluğu’nun Ankara Gazi Üniversitesi ile ortaklaşa gerçekleştirdiği ‘Türkiye ve Azerbaycan Milli Şairlerinin gözüyle Çanakkale Zaferi ve İstiklal Marşı’ konulu konferans tüm dünyada ilgi gördü.
Alman Polis Teşkilatının gözde isimlerinden Thomas Pantelic’in de takip ettiği Konferans’a, Azerbaycan ve Türkiye’nin Milli Marşlarının dinlenmesi ile başlandı.
Gazi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Gıyasettin Aytaş ve Özlem Bayrak Cömert’in Moderatörlüğünü yaptığı konferansta milli birlik ve beraberliğe vurgu yapıldı.
Dışişleri Bakanlığı Gence Başkonsolosumuz Zeki Öztürk’ün açılış konuşmasında özellikle Çanakkale Şehitlerimize ve 15 Temmuz Şehitlerimize saygı ve minnet borçlu olduğumuzu vurguladı.
Gazi Üniversitesinden Prof. Dr. Gıyasettin Aytaş Hocamız söz alarak “Şu an (KASSAK) Karabağ Savaş Suçları Araştırma Komisyonu ve 15 Temmuz Federasyonu bizi canlı takip ediyor.” şeklinde konuşarak tüm katılımcı ve konuşmacılara teşekkür etti.
Dos. Dr. Cavid Bağırzadenin milli duygularımızı yaşayarak anlattığı sunumu Prof. Dr. Gıyasettin Aytaş Hocamızın duygulanmasına vesile olurken “Şu an yakın olsaydınız sizi anlınızdan öperdim.” dedi.
Yozgat Bozok Üniversitesi’nde söz alan Prof. Dr. Naci Şahin Hocamız ise 1. Dünya Savaşı’nı anlatırken İttifak Devletlerinin muharebeyi kaybettiği kadar İtilaf Devletlerine kaybettirdiğinin de vurgusunu yaptı.
Kapanış konuşmasında söz alan Gence Başkonsolosumuz Dr. Zeki Öztürk, katılımlarından dolayı
KASSAK Komisyonu’na ve 15 Temmuz Federasyonu’na özellikle teşekkür etti.

YORUM YAP