DOLAR 32,2704 % 0.13
EURO 34,9278 % -0.29
STERLIN 41,0594 % -0.22
FRANG 35,3301 % 0.02
ALTIN 2.429,13 % -0,73
BITCOIN 67.623,58 -0.425

KARDAN MAHSUR KALANLAR KURTARILIRKEN KAPANAN YOLLAR AÇILDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
KARDAN MAHSUR KALANLAR KURTARILIRKEN KAPANAN YOLLAR AÇILDI
0

ALANYA BELEDİYESİNDEN YAYLALARDA KAR MESAİSİ 

 Alanya Belediyesi, kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği yaylalarda mahsur kalan vatandaşların imdadına yetişti. Cenaze gibi nedenlerden dolayı yaylaya gitmek zorunda kalan vatandaşların yolu açılırken, yaylada mahsur kalan vatandaşlar da güvenle şehir merkezine ulaştırıldı.

Kent merkezinde şiddetli yağışla, yüksek kesimlerde ise karla mücadelesini sürdüren Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, doğudan batıya, kuzeyden güneye hummalı çalışmalar yürütüyor. Zaman zaman komşu ilçelerin de yardımına koşan ekipler, Gedevet, Dere, Dere Türbelinas, Mahmutseydi, Türktaş, Süleymanlar başta olmak üzere kar yağışının etkili olduğu bölgelerde mahsur kalan vatandaşların imdadına yetişti.

SEYAHAT ZORUNLULUĞU OLAN VATANDAŞLARIN YOLU AÇILDI

Cenaze sebebiyle Dere Mahallesi’ne gitmek zorunda olan ancak kar nedeniyle kapanan yolda mahsur kalan vatandaş, yardım talebine anında geri dönüş sağlayan Alanya Belediyesi’ne teşekkür etti. Mahsur kaldığı yerden kurtulan Talat Yıldız isimli bir vatandaş, “Alanya Belediyemize ve Başkanımız Adem Murat Yücel’e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yollar yağış nedeniyle kapalıydı. Cenazeyeyetişmeye çalışıyoruz. Sağ olsun Alanya Belediyemiz yolumuzu açarak güvenli bir hale getirdi” dedi.

“BAŞKANIMIZ KAPANAN YOLLARA ANINDA MÜDAHALE ETTİ”

Dere Mahalle Muhtarı Hüseyin Uysal da Başkan Yücel’e teşekkür ederek, “Belediyemiz gece gündüz demeden yolların açılması için mücadele verdi. Tüm halkımız adına Başkanımız Adem Murat Yücel’e teşekkür ederim” dedi. Muhtar Uysal, “Uzun zamandır yaşamadığımız kışı bu yıl yaşıyoruz. Çok fena kar yağıyor. Yağış başladığından beri Alanya Belediyesi ekipleri tam kadro çalışıyor. Şu anda da greyder ve kepçelerle mücadele sürüyor. Adem Başkanımız kapalı yollarımızı hemen açmaya başladı. Başkanımızın hizmetlerinden çok memnunuz. Yolların açılmasıyla birlikte yoğun bir trafik de başladı. Vatandaşlarımız bölgeye gelmeye başladı. Başkanımız Allah razı olsun ambulans gönderir gibi hemen iş makinelerini göndererek yollarımızı açtı” diye konuştu.

YORUM YAP