DOLAR 32,4889 % 0.12
EURO 34,7800 % 0.13
STERLIN 40,6410 % 0.43
FRANG 35,7230 % 0.34
ALTIN 2.492,52 % 1,23
BITCOIN 2.036.562 -0.845

Kent ormanı kütüphanesi kapılarını açtı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kent ormanı kütüphanesi kapılarını açtı
0

Kepez Belediyesi’nin doğayla iç içe bir ortamda kitap okumak isteyenler için kurulan Kent Orman Kütüphanesi kapılarını açtı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “16 kütüphane hedefine emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

 

 

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün 2023 yılına 16 kütüphane kazandırma sözü üzerine ilçenin dört bir yanına kütüphaneler açılmaya devam ediyor. Kepez Belediyesi, Dokumapark’taki Orman Kütüphanenin ardından Kent Ormanına da doğanın kucağında bir kütüphane kazandırdı. Kent Ormanı Kütüphanesi düzenlenen törenle hizmete açıldı. AK Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, MHP Kepez İlçe Başkanı Mehmet Seyyar , muhtar ve vatandaşların katıldığı açılışta konuşan Başkan Tütüncü, 16 kütüphane hedefine emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Kepez için hizmet yarışı içinde olduklarını belirten Başkan Tütüncü, göreve gediği 2009 yılından itibaren Kepez’e 1000 kilometrenin üzerinde yol açtıklarını, hatta bu rakamın 1100 kilometreyi de geçtiğini belirterek, “Bu yolları ucuca erklerseniz Antalya’dan Bulgaristan’a kadar yol olur. “ dedi. Kepezde yeşil alanlar parklar bahçeler inşa edildiğini, ilçeye 3,5 milyon metrekare yeni yeşil alan kazandırdıklarını da sözlerine ekledi.

ŞEHİRCİLİK NOKTASINDA ÖNEMLİ ÇALIŞMALARA İMZA ATTIK

Kepez’in nereden, nereye geldiğini anlamak için bir diğer parametrenin de mülkiyetle alakalı yapılan çalışmalar olduğunu belirten Başkan Tütüncü, “Dile kolay; 50 binden fazla tapu verdik. Bunun ötesinde 90 binden fazla gecekondu kaldırıldı. 68 mahallemizin tam 45 mahallesinde bölgesel imar revizyonları ile bölgemiz değerli hale getirildi. Dönemimizde 10 tane kamu özel hastanesi yapıldı. Özetle ifade etmek gerekirse biz şehircilik noktasında çok önemli çalışmalara imza atıyoruz. Hep ifade ettiğimiz bir şey var ki, şehri imar ederken, inşa ederken gelecek kuşakları da ihya edecek çalışmalara imza atmamız gerekiyor. Bizim gençlerimiz bilgi ile konuşsunlar, tasarım konuşsunlar, teknolojiyi inovasyonu konuşsunlar istiyoruz. Gençlerimizin gelecek yolculuklarına daha emin adımlarla ilerlesinler diye düşünüyoruz. Türkiye’nin en büyük bilim merkezini Kepez’e kurmayı hayal etmiştik. O hayalimizi başardık. Kepez’e hayalimiz 16 kütüphane kazandırmaktı. Büyükşehir belediyeleri olmak üzere Türkiye’de 2,5 yılda 16 tane kütüphane kuran hiçbir belediye yok. İşi getirdiğimiz noktada Kepez’de başarı hikâyelerini yazıyoruz. Kent Orman Kütüphanesi tam 32 günde inşa edildi. Hayalini kurduğumuz taslağını çizdiğimiz kütüphane tam 32 günde yapıldı. Kent ormanın içerisindeki aileler burada dinleniyor istirahat ediyor farklı bir atmosferi teneffüs ediyor. Aileler burada dinlenirken çocuklar ya da gençler kitapların efsunkâr ikliminden uzaklaşmasınlar, onlarla birlikte çimenlerin üzerinde kitap okusunlar, kitapların sevgi dolu dünyaları arasında yepyeni hakikatler keşfetsinler istedik. Yabancı ülkelerde insanlar otobüslerde okuyorlar, metroda okuyorlar, okulda okuyorlar. Biz de gençlerimize bu imkânları sağlayalım ki, bizim gençlerimiz de her yerde okuyor desinler. Kepez’i kütüphaneler şehri yapacağız dediğimiz zaman kimler gelecek yorumlarını dahi aldık. ” diye konuştu.

BİLİM MERKEZİ’NDEN 3 ELEKTRİKLİ OTOMOBİL

Gelinen noktanın çok sevindirici olduğunu da bildiren Başkan Tütüncü, “Cemil Meriç bir yılda 500 bin ziyaretçi ağırladı. Biz geleceğe yönelik böyle bir vizyonla hareket ediyoruz. Ne mutlu ki; bu şehrin gençleri bilim merkezi açıldığından bu yana 3 tane elektrikli otomobil projesini hayata geçirdiler. Akdeniz Üniversitesi ile lise öğrencilerimizle birlikte bu projeleri hayata geçirdiler. Şimdi o projeleri ile de dünyanın ve Türkiye’nin değişik bölgelerinde yarışmalara katılıyorlar. Bilgi ile buluşan gençlerimiz geleceklerini aydınlatsalar, geçmişini bilseler gelecekte nereye gideceğini bilseler ecdadıyla gurur duysalar bilimsel bir takım gelişmeleri yordukları zihinleriyle insanlığa katkı sağlayan işler yapsalar kötü mü olur? Biz b+u bakış açısıyla geleceğe yürüyoruz. Yoksa yolları da açıyoruz, hiç kimseyle yarışamayacağımız kadar geniş büyük nitelikli yollar açtığımızı buradaki herkes en iyi şekilde biliyor. Şehircilik alanında güzel parklar yaptığımızı ve önemli başarılara imza attığımızı biliyorum. Biz belediyeciliği sadece asfalt kaldırım yapmanın, tapu vermenin, zabıta faaliyetlerini yerine getirmenin ötesinde gelecek inşasına dönük bir iş olarak zihnimizde tanımladık, tanımlıyoruz. Ülkemizi aydınlık yarınlara, gençlerimizin gayretleri ve emekleriyle taşıyacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi; ‘Cumhuriyetimizi biz kurduk, gençler onu yüceltecek olan sizlersiniz’ diyor. Sevgili Peygamberimizin ifade ettiği gibi ‘Biz beşikten mezara ilmi talep eden, bilgiyi talep eden, bilimsel bilginin peşinden koşan, bir ümmetiz bir toplumuz. Hikmet bizim yitiğimizdir nerede bulursak orada alırız.’ Yitik hikmetleri bulacağımız Kent Ormanı Kütüphanemiz hayırlı uğurlu olsun. Bu kütüphaneyi 32 günde inşa eden benim çok değerli arkadaşlarımdan ve burada emeği geçen bütün çalışanlarımızdan Allah razı olsun.” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Tütüncü, davetliler ve çocuklarla beraber kütüphanenin açılış kurdelasını keserek, kütüphaneyi gezdi.

YORUM YAP