DOLAR 32,2511 % 0.14
EURO 35,0023 % 0.27
STERLIN 41,0886 % 0.43
FRANG 35,2346 % 0.08
ALTIN 2.418,47 % 0,36
BITCOIN 68.702,18 1.207

KIRCAMİ’DE AKP ZAMAN KAYBIDIR.

Yayınlanma Tarihi : Google News
KIRCAMİ’DE AKP ZAMAN KAYBIDIR.
0

KIRCAMİ’DE AKP ZAMAN KAYBIDIR.

Antalya ili, Muratpaşa  CHP  ilçe başkanı Hasan Şahin, Kırcami, çevre düzeni imar planı hakkında açıklamada bulundu: Şahin şunları söyledi;  Antalya’nın 100 bin ölçekli çevre düzeni imar planının onay için Çevre, Şehircilik ve iklim Değişikliği Bakanlığı’na gönderilmesinin üzerinden bugün tam 50 gün geçti.

Bakanlık, hiçbir neden olmamasına rağmen, Kırcami’de çok uzun yıllardır devam eden sorunların çözümünde önemli yere sahip bu planı hala onaylanmadı.

Sadece imzaya kalmış plan sumen altı edildi.

Atılmayan o imza, Muratpaşa Belediyemizin, bölgenin geleceğini belirlemek için gerçekleştirdiği referandumda gizliden gizleye, kapı aralarında, sotede ‘hayır’ için çalışanların maskesi düşürmüştür.

Atılmayan o imza, plan aleyhine açılan davalarda “Mahkeme kararının gerekçesinde hukuki isabet görülmemiş ise de karar sonucu itibariyle hukuka uygundur” gibi bir hukuki garabetin hangi şartlarda oluştuğunu ortaya koymuştur.

Atılmayan o imza, Kırcami’de çözüme yaklaştığımız anlarda AKP’li yetkililerden gelen “Bizlere düşen bir sorumluluk varsa yerine getirmeye hazırız” açıklamasının aslında çıkar çevrelerine mesaj olduğunu göstermiştir.

Ve 50 koca günün sonunda takke düşmüş, kel görünmüştür.

AKP, turizmin başkenti Antalya’mızın tam merkezinde bu kadar büyük bir alanı kendi yağmalamadan, 5’li çetesine peşkeş çekmeden Kırcamili komşularımızın ve Antalya’mızın yakasını bırakmaya niyeti olmadığını ortaya koymuştur.

Ama başaramayacaklar.

Antalya’mızın geleceğini AKP’nin Ankara’dan kotarmaya çalıştığı rant planlarına teslim etmeyeceğiz.

Kırcami’de kah mahkemeleri kah kamu kurum ve kuruluşlarını dahil ederek kurmaya çalıştıkları o büyük oyunu, geçmişte olduğu gibi bugün de bozacağız.

Ve bu günlerden geriye bir tek Kırcami imar planlarını sabote etmiş, Kırcamililerin hayallerini, geleceğini çalmış bir AKP kalacak.

Binlerce insanının vebali omzunda taşımaya mahkum AKP’li yetkililer ve yandaşları kalacak.

Kırcami imar planları birçok badireden geçti. Bunların hepsini birlikte atlattık. Yılmadık. Yorulmadık.

Kırcami sakinleri, komşularımız bilmelidir ki, yine yaparız.

Hiçbir çıkar ve rant çevresinin müdahale edemediği, kamu yararını, şehircilik ilkelerini ve Antalya için sürdürülebilir sağlıklı bir kentleşmeyi hayata geçireceğimiz bir Kırcami planı CHP’li belediyelerimizin meclislerinden çıkacaktır”. ifadelerine yer verdi.

Hasan Şahin

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı

Saygılarımla

 

YORUM YAP