DOLAR 32,4513 % 0.12
EURO 34,5120 % 0.03
STERLIN 40,3999 % 0.07
FRANG 35,5904 % 0.07
ALTIN 2.468,02 % -0,61
BITCOIN 2.115.166 -5.238

Koronavirüs aşısı olmayanlara PCR  testi zorunluluğu kaldırıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Koronavirüs aşısı olmayanlara PCR  testi zorunluluğu kaldırıldı.
0

Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ve Sağlık Bakanlığının değerlendirdiği yazıda aşısız kişilerin PCR testi zorunluluğu bilgisi paylaşıldı.  81 il Valiliğine kararla ilgili yazı gönderildi.

Genelgede ,”Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Sağlık Bakanlığının değerlendirmelerini içeren yazıda;

 

Seyahat toplu etkinlik, kamu ve özel işyerleri ile okullarda aşısız ve aşısı süresi Tamamlanmamış kişiler için getirilen negatif PCR testi zorunluluğu tamamen kaldırıldı.

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs bilim kurulunun tavsiyeleri çerçevesinde Sağlık Bakanlığının değerlendirmelerini içeren yazı doğrultusunda, ulaşım bazı etkinlikler ve Okullardaki PCR testi zorunluluğunu öngören uygulamaların kaldırılmasına ilişkin yeni yazıyı valiliklere gönderdi. Söz konusu yazıda şöyle denildi.

Aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden,

Uçak, otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatlerden önce, Konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katılmadan önce, Milli Eğitim Bakanlığı okullarında görev yapmakta olan personele ( Öğretmen, servis şoförü, temizlik personeli vb) Tüm Kamu ve özel işyerlerinde çalışanlara, Kamu ve özel kurumlar tarafından düzenlenen öğrenci kamplarına katılacak kişilere, PCR testi ile tarama yapılmasına gerek olmadığının değerlendirildiği bildirilmiştir.

YORUM YAP