DOLAR 32,2704 % 0.13
EURO 34,9278 % -0.29
STERLIN 41,0594 % -0.22
FRANG 35,3301 % 0.02
ALTIN 2.429,13 % -0,73
BITCOIN 67.623,58 -0.425

LÜBECK’TE BİRİNCİ KUŞAK ZİNCİRİMİZDEN BİR  HALKA DAHA KOPTU …

Yayınlanma Tarihi : Google News
LÜBECK’TE BİRİNCİ KUŞAK ZİNCİRİMİZDEN BİR  HALKA DAHA KOPTU …
0
LÜBECK’TE BİRİNCİ KUŞAK ZİNCİRİMİZDEN BİR  HALKA DAHA KOPTU …
Lübeckli birinci kuşak Türk vatandaşlarımızdan olup, resmi makamlar tarafından ölümünün  “CORONA” nedeni ile olduğu tarafımıza resmen dün açıklanmış olan Mete AYVACI (86), yaklaşık 10 gün önce kavuştuğu Hakk’ın rahmetinden sonra, resmi makamlar tarafından, Almanya’da yakınları bulunmadığından “kimsesizler mezarlığına” defnedilmek istendi.
Bizler bunu öğrendiğimizde, TÜRGEM ve DİTİB Lübeck Camii Dernekleri yöneticileri olarak oluşturduğumuz bir çalışma grubu – komitesi ile: “Bizim insanımız sahipsiz değildir” şiarı ile harekete geçip, Lübeckli ve de Almanya’nın değişik kentlerinde örgütlü sosyal ve kültürel çalışmalar yapan dernek ve grup üyelerinin bağış ve yardımları ile merhum Mete AYVACI’yı hastaneden teslim alıp, bugün Hamburg havalimanına göndermiş bulunuyoruz.
Resmi makamlar tarafından;  merhumun CORONA’dan yaşamını yitirmiş olmasından, Lübeck’te cenazesinin yıkanmasına izin verilmemiştir.
Bu nedenle yarın, 16 Şubat- Çarşamba günü merhumun cenazesi Hamburg’dan resmi nüfus kaydının bulunduğu İstanbul’a  götürülüp, tek yeğeni olan bir hanımefendiye teslim edilecektir.
Bugün öğrendiğimize göre, 17 Şubat – Perşembe günü cenaze, ikindi namazını müteakip İstanbul Merter Veysel Karani Camii’nden toprağa verilmek üzere kaldırılacaktır.
Merhum Mete AYVACI’ya ebedi istirahatgahında Allahtan bol rahmet, Istanbul’da bulunan yakınlarına, 50 yılın üzerinde yaşadığı Lübeck kentinde kendisini tanıyan dost ve arkadaşlarına da baş sağlı dileriz.
Merhumun cenazesinin kimsesizler mezarlığına değil de, İstanbul’da vatan toprağında defnedilmesi için maddi ve manevi desteklerini esirgememiş tüm dost, arkadaş ve tanıdıklarımıza, TÜRGEM ve DİTİB Lübeck Dernekleri adına, Türk insanımızın, insanına karşı kanıtlamış olduğu özveri ile bağlılığının en samimi ifadelerinden dolayı, içtenlikle teşekkür ederiz.
Uzak olmayan ileri bir tarihte merhum için Lübeck DİTİB Camii’nde düzenleyeceğimiz mevlidi, sevenlerine ve bağışta bulunan dostlarımıza duyurup, davet edeceğiz.
Merhumun ruhu şad olsun!
Remzi UYSAL
Lübeck, 15 Şubat 2022

YORUM YAP