DOLAR 32,2518 % 0.02
EURO 35,0392 % -0.03
STERLIN 41,2678 % 0.1
FRANG 35,3838 % 0.05
ALTIN 2.444,59 % -0,10
BITCOIN 68.463,61 -1.315

“Milli güvenliğimize kast eden şer odaklarını Suriye’den söküp atmakta kararlıyız”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“Milli güvenliğimize kast eden şer odaklarını Suriye’den söküp atmakta kararlıyız”
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Tahran’daki üçlü zirvede net mesaj: Milli güvenliğimize kast edenleri Suriye’den söküp atmakta kararlıyız

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile Tahran’da bir araya geldiği 3’lü zirve başladı.

Dünyanın gözünün çevrildiği görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, basına yaptığı açıklamada, “Milli güvenliğimize kast eden şer odaklarını Suriye’den söküp atmakta kararlıyız” dedi…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘ın  İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Rusya Devlet Başkanı  Vladimir Putin, İran’ın başkenti Tahran ‘da bir araya geldiği kritik zirve başladı. 3’lü zirveye ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ve Reisi zirvesine ilişkin liderlerin ayrı ayrı açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

“Milli güvenliğimize kast eden şer odaklarını Suriye ‘den söküp atmakta kararlıyız. Suriye’de terörle mücadelede Astana garantörleri olarak Rusya Federasyonu ve İran’dan beklentimiz, bu mücadelede Türkiye’ye destek olmalarıdır.

Bölgemizin geleceğinde bölücü teröre ve uzantılarına yer olmadığının kesin olarak anlaşılması gerekiyor.

SURİYELİLERİN ÜLKERİNE DÖNÜŞLERİ ASTANA’DA GÜNDEM MADDESİ

Suriyeli sığınmacıların ülkelerine gönüllü, güvenli ve onurlu geri dönüşleri de Astana sürecinin önemli gündem maddelerinden biridir.”

Sondakika.com ‘un baberi…

YORUM YAP