DOLAR 32,2736 % 0.14
EURO 34,9299 % -0.27
STERLIN 41,0680 % -0.19
FRANG 35,3258 % -0.01
ALTIN 2.426,36 % -0,84
BITCOIN 67.504,88 -0.435

Muhtarlar İstişare ve Değerlendirme Toplantısında…

Yayınlanma Tarihi : Google News
Muhtarlar İstişare ve Değerlendirme Toplantısında…
0

Değerlendirme Toplantısında Muhtarlar bir aradalar…

Muhtarlar İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Hem yatırım, hem imar ve şehircilik, hem de sosyal belediyecilik anlamında Kepez’de 2021’de çok önemli hizmetler yaptık. 2009’dan beri büyük bir azimle çalıştık. Vaktin her anını dolu dolu geçirdik. Ne mutlu ki, anlatmakla bitmez, günlere gecelere ve ciltlere sığmayan pek çok eserimizi hemşehrilerimizle buluşturmanın sevincini yaşıyoruz. İlçemize yapılan hizmetler ucuca eklense buradan Ankara’ya yol olur.” dedi.

Kepez Belediyesi’nin Muhtarlar İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, Kundu bölgesindeki bir otelde gerçekleştirildi. 2022 yılının hedeflerinin, yeni yatırımların ve şehre değer katacak projelerin konuşulduğu toplantıya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Muhtarlar Dernek Başkanı Feyzullah Büyükkeleş, ilçe muhtarları, belediyenin başkan yardımcıları ile birim müdürleri katıldı. Muhtarlar İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın açılış konuşmasını gerçekleştiren Kepez Muhtarlar Dernek Başkanı Feyzullah Büyükkeleş, “Hakan Başkanımız, bugüne kadar biz ne istediysek, ne söylediysek her zaman yanımızda oldu. Yanımızda da olmaya devam ediyor.                6 dönemdir muhtarlık yapıyorum. Ben böyle başkan görmedim. Biz arka kapıdan kaçan başkanlar da gördük. Gece 12’de arasak bile Hakan başkanımıza ulaşıyoruz. Başkanımı övüyorum, çünkü Kepez’e hizmet yapıyor.” diye konuştu.

BUGÜN DİMDİK AYAKTAYIZ

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, yeni yıl dilekleriyle konuşmasına başladı. Pandemi nedeniyle 2 yıldır bu programların yapılamadığını belirten Başkan Tütüncü, tekrar bir araya gelmekten dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, birlik ve beraberliğin olduğu her yerde bambaşka bir enerji olduğunu söyledi. 3 seçim gördüğünü hatırlatan Tütüncü, “Her seçimde farklı hikayeler gördüm. Ve bugün dimdik ayakta durduk. Siyasetin kalbi sokakta atar. Siz evdeki, sokaktaki insanların gönlünü mamur etmeye çalışıyorsanız ve bunu Allah rızası için yapmaya devam ediyorsanız, bilelim ki, yardımcınız Cenab-ı Allah’tır.

Hepimiz seçilerek geldik, muhtar mahallesinde, belediye başkanı da ilinde, ilçesinde aziz milletin kendine verdiği bu onurla yine milletimize hizmet ediyor. “ dedi.

AZİMLE ÇALIŞMAYA DEVAM

“Bizim Allah’a bir can, milletimize de hizmet borcumuz var” diyerek sözlerine devam eden Tütüncü, “ Vaktin her anını değerlendirerek, vakte vakit ekleyerek yapabileceğimiz kadar iş yapmak, çalışabileceğimiz kadar çalışmak zorundayız. Bütün bunlarla birlikte hemşehrilerimizle hayatı paylaşmak, kalplere ve gönüllere de izler bırakmak durumundayız. Azimle çalışmalıyız. Kepez’de yönetici olmak kolay değil. Bu muhtar olarak da kolay değil. Baş etmemiz gereken çok sorun, üstesinden gelmemiz gereken bir çok mesele var. Haliyle eş zamanlı olarak çok değişik alanda çok boyutlu bir çalışmayı sürdürmek zorundayız. Bu zorlu yolculukta en büyük gücümüz hemşehrilerimizin desteğidir, bizim birbirimize verdiğimiz kıymetlerdir. Bu gücün karşında hiçbir sorun duramaz. Yıllar süren yolculuğumuz, ortaya koyduğumuz performans ve başarılarla dolu dönemlerimiz aslında bunun şahididir.

Yaptıklarımızla asla yetinmiyoruz. Daha yapacak çok işimiz var. Yeni hedeflerimizi de hep birlikte gerçekleştireceğiz. Başarılarımıza yenilerini ekleyecek, şehrimize daha günler armağan edeceğiz. Yeter ki, kalplerimiz birbirimize dönük olsun, biz omuz omuza, gönül

gönüle olalım. Benim sizlerden en büyük isteğim, birbirimize büyük bir sevgiyle, muhabbetle yaklaşalım.” ifadelerini kullandı.

BEREKETLİ BİR YIL OLDU

2021 yılının bereketli bir yıl olduğuna değinen Başkan Tütüncü, “Bürokrat arkadaşlarımızın emekleriyle, hükümetimizin destekleriyle, çalışma azmimizle, dur durak bilmeyen enerjiyle Kepez’e altın yıllar yaşatmış olmanın mutluluğu içindeyiz. Hem yatırım, hem imar ve şehircilik, hem de sosyal belediyecilik anlamında Kepez’de 2021’de çok önemli hizmetler yaptık. Kimilerin mazeretlerin arkasına sığındığı vakitte biz, mazeretler arkasına sığınan değil, eserleriyle var olmaya çalışan bir idare olduk. 2021’de yaptığımız en büyük iş, 10 yıllık bir hayalimizi gerçeğe dönüştürmek oldu. Antalya Şehir Hastanesi Kepez’e kuruluyor. Mart 2021’de inşaat başladı. 2015’te kazandırdığımız 300 yataklı Kepez Devlet Hastanesi, günde 30 bin kişinin ziyaret ettiği bir yer. Antalya Şehir Hastanesi şu anda 1078 yataklı, ilave yatırımlarla 1500’den fazla yatak kapasitesine ulaşacak bir hastane. Kepez Devlet Hastanesi, bulunduğu bölgeyi bu kadar ihya etmişse, Antalya Şehir Hastanesi’nin bütün Kepez’e kıymet kazandıracak bir yatırım olduğu gün gibi aşikar.“ dedi.

7 GÜN 24 SAAT YANINIZDAYIZ

Masa Dağındaki değişim ve dönüşümü de anlatan Başkan Tütüncü, burada da önümüzdeki günlerde tapuların verileceğini belirterek, bürokratlarına “Bizim başımızı önüne düşürmediniz” diyerek, emeklerinden dolayı teşekkür etti. Bu sabır dolu zorlu yolculukta hükümetimizin inanılmaz desteklerini gördük. O desteklere de şükranlarımı arzdiyorum.

“7 gün 24 saat muhtarlarımızın yanındayız” diyerek sözlerine devam eden Tütüncü, “Yaptığımız güzel işleri önümüzdeki süreçte de sürdüreceğiz. Allah’ın izniyle sit alanı sorununu da bu dönemde biz çözdük, Şehir Hastanesini de başlattık. Dört, beş yıldır mücadele ettiğimiz 5+3, 8 mahallenin 5 mahallelik kısmının sorunlarını çözdük. Çamlıbel, Fatih ve Göçerler de bitmek üzere.. Onlara da yıl içerisinde diğer 5 mahalle gibi hem tapularını, hem de çaplarını teslim edeceğiz. Masa Dağını Fevzi Çakmak’a, Varsak’a, Duacı’ya bağladık. İlçemize yaptığımız hizmetler ucuca eklediğinde Ankara’ya yol olur. Biz çok emekler verdiğimiz 13-14 yıl geçirdik. ” diye konuştu.

Başkan Tütüncü, konuşmasını “Biz bir olalım, beraber olalım, hepimizin yolu açık olsun” diyerek tamamladı.

MUHTARLARIN TALEPLERİ ALINDI

Tütüncü’nün konuşmasının ardından başkan yardımcıları ve birim müdürleri tarafından Kepezli muhtarların talep ve istekleri toplandı. Uygulamanın ardından, muhtarların toplanan talepleri Tütüncü’nün başkanlığında, başkan yardımcıları ve müdürlerin de katılımıyla değerlendirmeye alındı.

YORUM YAP