DOLAR 32,2511 % 0.14
EURO 35,0023 % 0.27
STERLIN 41,0886 % 0.43
FRANG 35,2346 % 0.08
ALTIN 2.418,47 % 0,36
BITCOIN 68.700,51 1.449

OTİZMLİ ÇİFTÇİLER ÜRÜNLERİNİN HASADINI YAPTI

Yayınlanma Tarihi : Google News
0

 

 

Otizmli çiftçiler ürünlerinin hasadını yaptı

 

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi ev sahipliğinde, Akdeniz Otizm Spor Kulübü Derneği ve Özgecan Aslan Gençlik Merkezi paydaşlığında 2 ay önce başlayan projede otizmli çiftçiler ilk hasatlarını yaptı.

 

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi ev sahipliğinde, Akdeniz Otizm Spor Kulübü Derneği ve Özgecan Aslan Gençlik Merkezi paydaşlığında otizmli gençlerin toprakla uğraşarak rehabilite olması amacıyla hayata geçen ‘Otizmli Çiftçiler Üretiyor’ projesi devam ediyor.

Proje kapsamında tarımla tanışan otizmli genç çiftçiler 7 hafta sonra da ürünlerin hasadı için bir araya geldi. Ziraat Fakültesi Araştırma ve Uygulama Seraları’nda yapılan etkinliğe Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Erkan, Akdeniz Otizm Spor Kulübü Derneği Başkanı Demet Çileli, Özgecan Aslan Gençlik Merkezi liderleri, otizmli bireyler ve aileleri katıldı.

YEŞİL TERAPİ UYGULAMASI

Programda konuşan Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Erkan, “engelli öğrencilerimizin topluma kazandırılması için tüm dünyada yeşil terapi uygulaması yaygın olarak kullanılıyor. Biz de ‘Otizmli Çiftçilerimiz Üretiyor’ projesi kapsamında belirli bir alanı öğrencilerimize tahsis ettik. Aileleriyle birlikte çeşitli sebzeleri üreten öğrencilerimiz ürünlerinin hasadını yapacak ve sürecimiz tamamlanacak” ifadelerini kullandı.

TOPRAĞIN ENERJİSİYLE RAHATLADILAR

Akdeniz Otizm Spor Kulübü Derneği Başkanı Demet Çileli ise ‘Otizmli Çiftçiler Üretiyor’ projesinde 7 hafta süresince otizmli çocukların hem eğlendiğini hem de toprağın enerjisiyle rahatladığını ifade ederek , Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne bu özel proje için teşekkür etti. Otizmli bireyler aileleriyle birlikte ektikleri ürünlerinin hasadını yaparak renkli görüntüler oluşturdu.

YORUM YAP