DOLAR 32,8348 % 0.19
EURO 35,1610 % 0.19
STERLIN 41,5954 % 0
FRANG 36,8151 % -0.05
ALTIN 2.451,07 % -0,28
BITCOIN 65.786,01 -0.895

PİTBULL SALDIRISINDA AĞIR YARALANAN ASİYE TABURCU OLDU!

Yayınlanma Tarihi : Google News
PİTBULL SALDIRISINDA AĞIR YARALANAN ASİYE TABURCU OLDU!
0

Akdeniz Üniversitesi’nde tedavi gören Asiye taburcu oldu. Minik Asiye’den sevindiren haber!

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören Asiye Ateş taburcu edildi. Rektör Özkan, Asiye’nin durumunun iyi olduğunu bir buçuk ay sonra tekrar kontrole geleceğini bildirdi.

Gaziantep’te 22 Aralık günü bahçede oyun oynarken 2 pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan Asiye Ateş, Gaziantep’te yapılan ilk müdahalenin ardından Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın talimatıyla Akdeniz Üniversitesi’ne sevk edildi. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından 26 Aralık’ta yapılan ilk müdahalenin ardından hayati riski atlatan Asiye yoğun bir tedavi altına alındı. Yaklaşık bir aylık tedavi sürecinde kulaktaki hasarı ve yüz sinirlerine yönelik yapılan operasyonların ardından                                                                                               durumu iyiye giden Asiye bugün taburcu edildi.

BİR BUÇUK AY SONRA KONTROL

Asiye Ateş’in sağlık durumunu yakından takip eden Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan,

“Asiye yaklaşık bir ay önce Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’nın destekleriyle başvurdu. Bir aylık bir mücadele sonrasında ailesiyle beraber Gaziantep’e geri gönderiyoruz. Ancak yaklaşık bir yıl kadar takip edeceğiz. Asiye’ye ara ara çeşitli ameliyatlar yapacağız. İlk yaptığımız ameliyatlar hayatta kalması, beynin zarar görmemesi adına kafatasını korumak için yapılan ameliyatlardı. Yine yüz siniri için tedavi uygulamıştık. Ancak bundan sonraki dönemde saçlı derisinin daha normale dönmesi için uğraşacağız. Bir buçuk ay kadar sonra tekrar kontrole gelecekler. ”dedi.

TAMAMLAYICI OPERASYONLAR PLANLANDI

Asiye Ateş’in sağlık durumu ile ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Yıldıray Çete, “Yüz ve baş bölgesindeki travmalar nedeniyle yaklaşık 1 ay önce hastanemizde takibe alınıp tedavisine başlanan Asiye Ateş’e bu süreç içerisinde doku eksiklikleri için doku nakilleri, sinir yaralanmaları için sinir onarımları ve kulak yaralanması için gerekli müdahaleler yapılmıştır. Erken dönem tedavisi tamamlanan hastamızın daha sonra diğer tamamlayıcı operasyonları planlanarak taburculuğu gerçekleştirilmiştir. Kendisine ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

YORUM YAP