DOLAR 32,8659 % 0.27
EURO 35,2128 % 0.31
STERLIN 41,6492 % 0.1
FRANG 36,8490 % 0.03
ALTIN 2.451,66 % -0,26
BITCOIN 65.923,54 -1.111

Şefkat ve Huzurevi’ni KKTC CumhurBaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar, ziyaret etti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Şefkat ve Huzurevi’ni KKTC CumhurBaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar, ziyaret etti.
0

Kepez Belediyesi’nin Şefkat ve Huzurevi’ni KKTC CumhurBaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar, ziyaret etti. Sibel Tatar, Şefkat ve Huzurevi’nin kütüphanesi, çeşitli kurslara olanak veren fiziksel altyapısı, çevre düzenlemesi, açık hava imkanı ve temizliğiyle yüksek kalitede hizmet veren bir merkez olduğunu söyledi.

KKTC CumhurBaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar, Kepez Belediyesi Şefkat ve Huzurevi sakinleriyle bir araya geldi. Sibel Tatar, Antalya’da 2018 yılında Kepez Belediyesi tarafından beş yıldızlı otel konforunda inşa edilerek, hizmete kazandırılan tesiste incelemelerde bulundu. Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip’in eşlik ettiği ziyarette, ev sahibi Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü Şefkat ve Huzurevi’nde yürütülen faaliyetler, yaşlılara sunulan olanaklarla ilgili bilgi verdi.

HUZUREVİ SAKİNLERİYLE BULUŞTU!

Tesisi gezdikten sonra şefkat ve huzurevi sakinleriyle bir araya gelen Sibel Tatar, “Bugün burada olmak beni çok mutlu etti. Bayarmudu Belediye Başkanı İlker Edip bey, buranın ne kadar güzel, iyi çalışan, düzgün bir yer olduğunu ve bizimde böyle bir yere ihtiyacımız olduğunu söyledi. Kuzey Kıbrıs’ta devlete ait huzur evimiz var. Ama özel sektörün böyle yerlere, özellikle belediyelerimizin desteğiyle açılacak bu tip yerlere çok büyük ihtiyaç var.

Dolayısıyla burayı görmemiz bizim için çok iyi oldu. Umut ediyoruz, hepimizin desteğiyle kendi azmiyle belediye başkanımızda kendi bölgesinde buna benzer bir yere sahip olurlar. Tesisin temizliği, etkinlik odalarının varlığı, açık hava imkanı ve odalar gerçekten beş yıllık bir bina olmasına rağmen bir yıllık gibi… Umut ediyorum bu gibi yerler özellikle Kuzey Kıbrıs çatısı altında kurulur. Burası adından anlaşıldığı gibi bana huzur evi değil, şefkat evi izlenimi yarattı. “ dedi.

KKTC’de yerel yönetimlerin önceliğinde yaşlıların yaşamlarını sürdürecekleri yüksek kalitede hizmet veren huzur ve bakımevlerinin yaşam bulması adına Kepez Belediyesi Şefkat ve Huzurevi’nde edinilen deneyimin öneminin altını çizdi.

SOSYAL ORTAMLARIN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

“Umut ediyorum hepinizde burada olmaktan mutlusunuzdur.” diyerek sözlerine devam eden Sibel Tatar, “Sosyal ortamlar yaşamımız ilerledikçe daha çok bulunmamız gereken bir ortam. Her insanın sohbet etmeye, dertleşmeye, konuşmaya bir şey paylaşmaya ihtiyacı oluyor. Hareketli bir hayat tarzından sakin bir hayata geçilince insanının insana daha çok ihtiyacı oluyor. Dilerim bundan sonraki yaşamınız sağlıkla ve mutlulukla geçer.” diye konuştu.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, Şefkat ve Huzurevi sakinlerini ziyaret eden KKTC CumhurBaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar’a nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Ziyarette bulunan kardeş belediye Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip de, ziyaretten

duyduğu mutluluğu dile getirerek,“Bugün sizlerle beraber olmak, sizleri mutlu görmek bizler için bir şereftir. “ dedi.

Bir huzurevi sakini de KKTC Cumhurbaşkanı eşi Sibel Tatar’a “Yavru vatandan gelerek bizleri onurlandırdınız, şereflendirdiniz” diyerek, mutluluğunu dile getirdiler…

YORUM YAP