DOLAR 32,2518 % 0.02
EURO 35,0392 % -0.03
STERLIN 41,2678 % 0.1
FRANG 35,3838 % 0.05
ALTIN 2.444,59 % -0,10
BITCOIN 68.463,61 -1.315

Şehrimizi ekonomiden eğitime ticaretten tarıma kadar birçok sektörde el birliğiyle daha da ileriye taşıyacağız.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Şehrimizi ekonomiden eğitime ticaretten tarıma kadar birçok sektörde el birliğiyle daha da ileriye taşıyacağız.
0

ŞEHRİMİZİ EL BİRLİĞİYLE İLERİYE TAŞIYACAĞIZ

Vali Ersin Yazıcı, Antalya İş İnsanları Derneği (ANTİAD) Başkanı Ferhat Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi. Antalyanın potansiyeli, 2022 yılı hedefleri ve eğitim üzerine değerlendirmelerde bulunan Vali Yazıcı; “Şehrimizi ekonomiden eğitime ticaretten tarıma kadar birçok sektörde el birliğiyle daha da ileriye taşıyacağız.” dedi.

Vali Yazıcı, Antalya İş İnsanları Derneği (ANTİAD) Başkanı Ferhat Yıldız’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya katıldı. ‘ANTİAD Buluşturuyor’ adlı etkinliğe Vali Yazıcı’nın yanı sıra Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksel, ANTİAD Başkanı Ferhat Yıldız, ANTİAD Yönetim Kurulu ve üyeleri katıldı.

Antalya’nın ekonomisinden eğitimine, turizminden tarıma, ticaretinden 2022 yılı hedeflerini kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulunan Vali Yazıcı, dernek üyelerinin talep ve isteklerini dinledi. Şehrin paydaşları olan iş insanları ile toplantıda olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Yazıcı; “Turizmin ve tarımın başkenti, sanayi ve ticaretin en önemli merkezlerinden Antalya’mızı birçok sektörde el birliğiyle daha da ileriye taşıyacağız.” şeklinde konuştu.

Sağlık ve Spor Turizminde Potansiyelimiz Büyük

Antalya’nın sağlık turizmi açısından çok büyük bir potansiyele sahip olduğuna vurgu yapan Vali Yazıcı; “Sağlık turizmi konusunda adımızı dünyada duyuran bir şehiriz. Akdeniz ve Bilim Üniversitelerimizin Diş Hekimliği bölümleri çok başarılı. Turizm sezonunun bittiği dönemlerde şehrimizi sağlık, spor ve kongre turizmi ile canlandırmalıyız. Kış aylarında şehri hareket geçirecek, şehre marka ve değer kazandıracak işler yapılması lazım. Ben spor ve sağlık turizminin Antalya için çok gerekli olduğunu düşünüyorum. Yakın zamanda yapılan Tour Of Antalya bisiklet yarışı ile dünya Antalya’nın tüm güzelliklerini canlı olarak takip etti. Sağlık ve spor turizmi şehrimizin marka değerini yükseltiyor. Antalya ile bisikleti, sağlığı bir arada anıyoruz. Sağlık turizminde yapılan başarılı tedavilerle dünyada adımızdan bahsettiriyoruz. Şehrimizin çok büyük bir potansiyeli var. Bunu mutlaka değere dönüştürmeliyiz. ” dedi.

Turizmi Çeşitlendirmek, Riskleri Yaymak Önemli

Şehrin özellikle kış aylarında da hareketli olabilmesi için turizmin mutlaka çeşitlendirilmesinin önemine değinen Vali Yazıcı; “Antalya’mız gerçekten her şeyiyle mükemmel bir şehir. Akdeniz’in en önemli turizm merkezlerinden. Şehir olarak birçok potansiyele sahibiz. Turizmimizi çeşitlendirip, risklerimizi yaymamız gerekli. Şehrimize büyük oranda Rus misafirler ziyaret ediyor. 5 sene sonra aynı oranda Rus turist gelir mi bilmiyoruz. Bu tereddüttü yaşamamak adına turizmimizi çeşitlendirmeliyiz. Bu yüzden spor ve sağlık turizmi başta olmak üzere fırsatları değerlendirmeliyiz. Sağlık ve spor turizmi açısından desteklemelerimize devam edeceğiz.” diye konuştu.

Alanya-Antalya Yolu Trafiği Rahatlatacak

Alanya-Antalya Yolu’nun bitmek üzere olduğunu ve yakın zamanda faaliyete geçeceğini belirten Vali Yazıcı; “Alanya ve Antalya arası çok yoğun bir trafik oluyor. Biliyorsunuz ki turizm potansiyelimizde Serik, Manavgat, Alanya başta olduğu için trafik yoğun oluyor. Proje çalışmalarımız bitti şimdi kamulaşmalar başladı. İnşallah en kısa sürede Alanya-Antalya yolumuzu çevre yolumuza dolayısıyla da hava yolumuza bağlanıp doğu yakamızı rahatlatacağız.” şeklinde konuştu.

2022 Rezervasyonları 2019a Yaklaştı

2022 turizm sezonundan çok umutlu olduklarını ve şimdiden rezervasyonların 2019 yılına yaklaştığına değinen Vali Yazıcı; “Turizm bu şehrin her şeyi. 2020 yılında moraller çok bozuktu. 2021 fena geçmedi. 2022’de 2019 yılını geçeceğimizi değerlendiriyoruz. Bunu yapılan rezervasyonlardan tahmin edebiliyoruz. İyi bir yıl olacağını öngörüyoruz. Turizm bu şehrin her şeyi, devlet büyüklerine de özellikle 2020 yılında şehrin moralinin bozuk olduğunu ifade etmiştim. Sektörle alakası olmayan kesimin bile morali bozuktu. Çünkü şehrin bir alışkanlığı var. Onu görmeyince morali bozuluyor. İnşallah 2022’de her şey iyi olacak.” ifadelerini kullandı.

Sporun Etkili Bir Gücü Var

Antalya’da ilkokul ve ortaokullarda dezavantajlı bölge olarak adlandırılan mahallelerde yürütülecek, çocukların hayatlarını disipline etmek ve bir amaç edinmelerini sağlamak adına başlatılan Antalya’da Sağlık İçin Spora Teşvik (ASİST) Projesinden bahseden Vali Yazıcı; “Biz ASİST Projemiz ile çocuklarımızı hayata tutundurmak, hayatlarını disipline etmek, özgüvenlerini arttırmak, geleceğe umutla bakmalarını sağlayacak bir argümanı, sporu kullanmak için bu projeyi yapıyoruz. 1’inci ve 8’inci sınıflar hariç öğrencilerimize spor ile ilgili bir branş seçtirerek gençlerimizin hayatını sporla disipline ve düzene sokmak istiyoruz. Bu spor dalları arasına sadece futbolu koymuyoruz. Bu projeyle çocuklarımızın hayatını bir düzene sokarak kendine olan özgüveninin gelişmesini istiyoruz. Kendisine hedef koyarak bu başarılara ulaşmasını istiyoruz. Sporun çok etkili bir gücü var. Bu etkiyi kullanmak istiyoruz. Çocuklarımız sporla birlikte başarıya ulaştıkça kendine olan güveni arttıkça bu sürecin derslerine ve de hayatına olumlu yönde yansıyacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

Her İşin Merkezinde İnsan Var

Her şeyin merkezinde insanın olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı; “Yarınlarımız için şimdiden harekete geçmeliyiz. Birçok sanayicimiz meslek liselerinden çıkan çocuklarımızın disiplini ve düzensizliğinden şikâyetçi. AHENK VE ASİST Projelerimizle çocuklarımızın hayatını düzene ve disipline sokarak onları iyi birer insan olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bunu yarınlarımız için yapmalıyız. Bu konuda desteklerinizi bekliyorum. Şehrimizin geleceğini hep birlikte inşa edelim. Hep birlikte gençlerimize dokunalım.” ifadelerini kullandı.

Gençlerimizi Sporla Buluşturacağız

ASİST Projesi kapsamında öğrencilerin kullanacakları bütün malzemeleri karşılayacaklarının altını çizen Vali Yazıcı; “ASİST Projemizde çocuklarımızın ihtiyaçlarını da bizler hep birlikte karşılayacağız. Bu konuda ailelerimize masraf ettirmeyeceğiz. Bu konuda şehrin paydaşları olarak bizler, belediyeler, kaymakamlarımız ve siz iş insanlarımız hep birlikte bu sosyal projemize destek vererek gençlerimizi sporla buluşturacağız. Buradaki işlerin sonuçlarını şehrimiz ve bizler hep birlikte alacağız. Bunu zamanla göreceğiz. Sosyal işler zor işler. Burada bir çocuk kazansak bu bizim faydamıza.” dedi.

Toplantının sonunda ANTİAD Başkanı Ferhat Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri, belirlenen dezavantajlı okullarda öğrencilerin spora teşvik olması için gerekli destekleri sağlayabileceklerini söyledi. Toplantı hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

YORUM YAP