DOLAR 32,2197 % -0.06
EURO 35,0846 % 0
STERLIN 41,2581 % 0.08
FRANG 35,3552 % 0.01
ALTIN 2.444,30 % -0,11
BITCOIN 68.614,94 -1.548

TBMM – AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu: “Meclisimizin 104’üncü yaşında burada güzel bir ambiyans oluştu”

Yayınlanma Tarihi : Google News
TBMM – AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu: “Meclisimizin 104’üncü yaşında burada güzel bir ambiyans oluştu”
0

TBMM – AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu: “Meclisimizin 104’üncü yaşında burada güzel bir ambiyans oluştu”

– AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler:
– “(Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın resepsiyon sonrası siyasi parti temsilcileri ile görüşmesi) Yeni anayasa çalışmaları gündeme gelmedi”
– AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu:
– “Meclisimizin 104’üncü yaşında burada güzel bir ambiyans oluştu. Bütün milletimizin temsilcileri bu birlikteliği ortaya koydu”
 
– AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 23 Nisan resepsiyonu sonrasında siyasi parti temsilcileri ile yaptığı görüşmede yeni anayasa çalışmalarının gündeme gelmediğini söyledi.
Güler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin açılışının 104. yıl dönümü dolayısıyla Meclis Tören Salonu’nda verilen resepsiyonda gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Resepsiyona katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Mermerli Salon’da CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve diğer siyasi parti temsilcileri ile yaptığı görüşmeye ilişkin bilgi veren Güler, görüşmede yeni anayasa çalışmalarının gündeme gelmediğini, Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapacağı görüşmenin de gelecek hafta gerçekleşeceğini belirtti.
Güler, görüşmede, CHP Genel Başkanı Özel’in göz ameliyatıyla ilgili aynı zamanda doktoru olan CHP Grup Başkanvekili Murat Emir’in bilgi verdiğini de aktardı.
– “Meclisimizin 104’üncü yaşında güzel bir ambiyans oluştu”
AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu da görüşmeye ilişkin, “Kamuoyuna yansıyan bir talep söz konusuydu. Bu talep inşallah yerine gelmiş olacak. Cumhurbaşkanımızla Özgür Bey arasındaki görüşme tarihi, karşılıklı olarak görüşülerek netleştirilir.” dedi.
“Toplantıda kimler vardı?” sorusu üzerine Akbaşoğlu, şunları kaydetti:
“Meclis Başkanımızın ev sahipliği yaptığı görüşmede CHP Genel Başkanı Özgür Özel, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Meclis Başkanvekillerimiz, AK Parti Grup Başkanımız, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ve çeşitli partilerin genel başkan yardımcıları ile milletvekili arkadaşlarımız vardı. Meclisimizin 104’üncü yaşında burada güzel bir ambiyans oluştu. Bütün milletimizin temsilcileri bu birlikteliği ortaya koydu. Sayın Cumhurbaşkanımız da teşrifleriyle tüm milletvekilleriyle, davetlilerle bir araya geldiler. Daha sonra da içerideki odada milletvekillerimizle, siyasi partilerin genel başkanlarıyla bir araya gelerek hep beraber bir değerlendirme yapıldı. Bugün 23 Nisan ve Meclisimizin 104’üncü yaşı. Bu mehabete uygun şekilde bir bayramlaşma oldu.”
Akbaşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Özel arasındaki görüşmenin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacağını tahmin ettiğini dile getirdi.
 
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : – AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’nun soruları yanıtlaması
TBMM’de 23 Nisan Resepsiyonu
 

YORUM YAP