DOLAR 32,4889 % 0.12
EURO 34,7800 % 0.13
STERLIN 40,6410 % 0.43
FRANG 35,7230 % 0.34
ALTIN 2.492,52 % 1,23
BITCOIN 2.036.562 -0.845

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Yayınlanma Tarihi : Google News
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA
0

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. 06/07/2022

Saygılarımla,

Av. Cavit ARI

Antalya Milletvekili

 

Bir sosyal medya platformunda yapılan paylaşımda yer alan iddiaya göre, Antalya’nın Demre ilçesinde görev yapan bir polis, ev sahibi ile kira artışı konusunda anlaşamıyor ve ev sahibi polisin evden çıkmasını istiyor. Ev sahibinin polis ile tartışması sonuç getirmiyor. Bunun üzerine ev sahibi soluğu Ak Parti Demre İlçe Başkanlığında alıyor. İlçe başkanına durumu ileten ev sahibi, polisin başka bir ilçeye tayininin çıkarılmasını istiyor. Ve dediği oluyor, polis evi boşaltıp yeni görev yerine gitmek zorunda kalıyor.

Bu bağlamda;

1) Yukarıda belirtilen bahse konu olay neticesinde Antalya, Demre ilçesinde görev yapan polisin tayini Ak Parti İlçe Başkanının isteği üzerine mi gerçekleşmiştir? İlçe Başkanın yaşanan bu gelişmede bir dahli var mıdır?

2) İddiaların doğru olup olmadığına binaen bahse konu iddialar hakkında bir soruşturma açmayı düşünüyor musunuz?

3) Yaşananlar doğru ise Emniyet, Ak Partili siyasetçilerin oyunlarına alet olur halemi getirildi?

 

“EMNİYET, AK PARTİLİ SİYASETÇİLERİN OYUNLARINA ALET OLUR HALE Mİ GETİRİLDİ?”

 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Av. Cavit Arı, bir sosyal medya platformunda paylaşılan habere göre Antalya, Demre ilçesinde görev yapan polisin tayini Ak Parti İlçe Başkanının isteği üzerine gerçekleşti iddiasını İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU’ya cevaplaması istemiyle yönelttiği yazılı soru önergesi ile sorarak konuyu TBMM gündemine taşıdı ve önergesinde “Emniyet, Ak Partili siyasetçilerin oyunlarına alet olur halemi getirildi?” diyerek tepki gösterdi.

 

Soru önergesinde “Bir sosyal medya platformunda yapılan paylaşımda yer alan iddiaya göre, Antalya’nın Demre ilçesinde görev yapan bir polis, ev sahibi ile kira artışı konusunda anlaşamıyor ve ev sahibi polisin evden çıkmasını istiyor.

Ev sahibinin polis ile tartışması sonuç getirmiyor. Bunun üzerine ev sahibi soluğu Ak Parti Demre İlçe Başkanlığında alıyor. İlçe başkanına durumu ileten ev sahibi, polisin başka bir ilçeye tayininin çıkarılmasını istiyor. Ve dediği oluyor, polis evi boşaltıp yeni görev yerine gitmek zorunda kalıyor.” diye belirten CHP Antalya Milletvekili Cavit ARI, soru önergesinde Bakan Soylu’ya Antalya, Demre ilçesinde görev yapan polisin tayini Ak Parti İlçe Başkanının isteği üzerine mi gerçekleşmiştir?

İlçe Başkanın yaşanan bu gelişmede bir dahli var mıdır?

İddiaların doğru olup olmadığına binaen bahse konu iddialar hakkında bir soruşturma açmayı düşünüyor musunuz?

Yaşananlar doğru ise Emniyet, Ak Partili siyasetçilerin oyunlarına alet olur halemi getirildi? sorularını yöneltti….

 

YORUM YAP