DOLAR 32,1641 % 0.08
EURO 35,0459 % 0.11
STERLIN 41,1735 % 0.24
FRANG 35,2904 % 0.26
ALTIN 2.431,66 % 0,09
BITCOIN 68.280,08 -1.091

UKRAYNA DEVLET BAŞKANI ZELENSKY TEK İSTEĞİMİZ BARIŞ DEDİ!

Yayınlanma Tarihi : Google News
UKRAYNA DEVLET BAŞKANI ZELENSKY TEK İSTEĞİMİZ BARIŞ DEDİ!
0

Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky: İstediğimiz tek şey Barış

Münih güvenlik Konferansı’na katılmak için Almanya’ya giden Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky istediğimiz tek şey Barış “diye konuştu.

NATO konusuna da değinen Ukrayna lideri “NATO’da olalım diye kimseyi zorlamıyoruz. Güvenlik teminatlarının sağlanmasını istiyoruz” dedi. Zelensky, ayrıca “Önümüzdeki günlerde Avrupa’daki güvenlik sorunlarını ele almak için Ukrayna, Almanya ve Türkiye’nin katılımlarıyla Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi üyeleri arasında zirve düzenlemesini teklif ediyorum” dedi.  Zelensky, “Birkaç güne saldırı başlayacak diyorum, bombalar düştükten sonra yaptırım uygulamanın anlamı ne ? ifadelerini kullandı.

Ukrayna’nın doğusundaki Donbass bölgesinde Ukrayna ordusu ile Rusya yanlısı ayrılıkçılar arasında çatışma şiddetlenirken, Ukrayna Devlet Başkanı Viladimir Zelenskiy, Münih güvenlik Konferansı’na katılmak üzere Almanya’ya gitti.

Zelensky nin Münih ziyaretine dair Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi tarafından yapılan açıklamada devlet başkanının programları arasında İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Almanya Başbakanı Olaf Scholz, ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve finans kuruluşlarının temsilcileri ve diğer ortakları ile görüşmeler var. Münih güvenlik Konferansı’nda yapılacak görüşmelerde Doğu Avrupa’daki mevcut tehditler ve Ukrayna çevresindeki durum ele alınacak ifadeleri” kullanıldı.

YORUM YAP