DOLAR 32,2511 % 0.14
EURO 35,0023 % 0.27
STERLIN 41,0886 % 0.43
FRANG 35,2346 % 0.08
ALTIN 2.418,47 % 0,36
BITCOIN 69.251,82 0.15

ÜLKÜCÜLER OKUMAYI, OKUTMAYI SEVİYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
ÜLKÜCÜLER OKUMAYI, OKUTMAYI SEVİYOR
0

Antalya’nın en zengin kütüphanesi, Cemil Meriç Kütüphanesi’ne Antalya Ülke Ocakları tarafından çok kıymetli bir koleksiyon bağışlandı. Kültür hazinesi kitapların yanı sıra, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın talimatlarıyla hazırlanan ‘Odak 2023 Hızlı Okuma Teknikleri’ de dijital ortamda gençlere sunulacak.

Kepez Belediyesi’nin kültür ve sanat adasına kazandırdığı müze konseptindeki Cemil Meriç Kütüphanesi eşsiz eserlerle doldu taştı. Kitap envanteri bakımından Antalya’nın en zengin kütüphanesine Antalya Ülkü Ocakları tarafından da çok kıymetli bir koleksiyon bağışlandı. Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanı Ferhat Aksoy ve yönetim kurulu üyeleri kıymetli koleksiyonu Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teslim etti. Kültür hazinesi kitapların yanı sıra, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın talimatlarıyla hazırlanan ve gençlere dijital ortamda sunulacak ‘Odak 2023 Hızlı Okuma Teknikleri’ de Cemil Meriç Kütüphanesi’nde yer alacak.

ÜLKÜCÜLER OKUMAYI, OKUTMAYI SEVİYOR

Antalya Ülkü Ocaklarına teşekkür eden Başkan Tütüncü,” Genç Ülkücülerimiz okumayı seviyorlar. Onlar sadece okumayı sevmiyorlar, okutmayı da seviyorlar. Yeni nesil, genç kuşaklar, gelecek kuşaklar okusunlar, öğrensinler, kendi medeniyet kodlarından bu suretle bir gelecek tasavvuru oluştursun istiyorlar. Her bir ülkücü kardeşimiz Yahya Kemal gibi bir medeniyet sevdalısı, bir Osmanlı sevdalısı, bir Selçuklu sevdalısı, Türk tarihinin sevdalısı ve oralardaki şeref tablolarını geleceğe bir bakış, bir düşünce, bir perspektif, bir panorama olarak çizmek istiyorlar. Bundan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

GENÇLERİMİZE HİZMET

“Çünkü okuyarak, aydınlanarak geleceğimize yön verebiliriz.” diyerek sözlerine devam eden Tütüncü, “O Türk’ün çelik gibi iradesinin insanlık tarihi boyunca gösterdiği örneklikler, eğer bizim bünyemizde tecessüm ederse, o zaman işte geleceğe güçlü bir paradigma ortaya koyabiliriz, güçlü hedef ortaya koyabiliriz. Güçlerimizi birleştirerek, bu şehrin gençlerine hizmet yolculuğunu her geçen gün daha da anlamlandırıyoruz, Ülkü Ocakları’mızla… Onlara çok teşekkür ediyorum. Kendileri bugün yüzlerce kitabı ve bilgi kaynağını bizimle paylaştılar. Sadece kitap değil, elektronik ortamda paylaştıkları çok önemli bilgi kaynakları da var. Ferhat başkanıma, çok teşekkür ediyorum. Onların bağışları önümüzdeki aydan itibaren Cemil Meriç Kütüphanesi’nde bütün gençlerimizi, okumaya tutkun hemşehrilerimizi bekliyor olacak. Bütün hemşerilerimizi Cemil Meriç Kütüphanesine bekliyoruz.” diye konuştu.

ÜLKÜ OCAKLARI YAYINLARI

Cemil Meriç isminin son derece mühim bir isim olduğunu vurgulayan Başkan Tütüncü, “ Bilge liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin de birçok mesajında alıntıladığı Türkiye’nin namuslu, idrak sahibi, irfan sahibi ve gençlere çok büyük örnekler olabilmiş bir aydını. O aydının ismini taşıyan yani,

Cemil Meriç’in ismini taşıyan bu güzel kütüphanede başkanımın riyasetinde oluşturulan bir koleksiyonun Ülkü Ocakları Yayınları’nın gençlerle buluşacak olması, bu beni müthiş mutlu ediyor. Ülkü Ocakları Yayınları son derece önemli kültür hazinelerini bünyesinde barındırıyor. Ve bizim Şanlı mazimizden Yahya Kemal’in ifadesi ile ‘O muhteşem atiye kanatlanacak’ gençler için çok önemli sırlar taşıyan o bilgi hazineleri ne mutlu ki artık, Cemil Meriç Kütüphanesinde… Hayırlı uğurlu olsun. Başkanıma ve bütün teşkilatına çok teşekkür ediyorum. Bütün Ülkücü kardeşlerimi de bu vesileyle selamlarımı sevgilerimi gönderiyorum.”dedi.

KIYMETLİ KOLEKSİYON

Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanı Ferhat Aksoy da, “Hakan başkanımıza inovatif, yenilikçi ve gençlerin her türlü projelerini destekleyen bir belediyecilik anlayışı ortaya koyduğu için tüm Ülkücüler adına ve gençler adına teşekkür ediyoruz. Cemil Meriç, ülkücü fikriyatta, milli ve manevi hassasiyetlerimizi en önde tutan düşünürlerimizden, ülkücülerimizden biridir. 24 saat hizmet veren Cemil Meriç Kütüphanesine, naçizane ülkücü fikriyata, milli ve manevi hassasiyetlerimizi taşıyan güzel bir koleksiyonu hediye etmiş bulunmaktayız. Hakan başkanımıza, çok teşekkür ediyoruz. Bu kütüphanede, bir kütüphane müdavimi olan gençlerimiz içinde sayın genel başkanımızın talimatlarıyla hazırlanan ‘Odak 2023 Hızlı Okuma’ teknikleri de bulunuyor. Gençlerimiz diledikleri anda kartlarını temin edebilecekler. Bu imkan içinde tekrardan sayın başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Varlığını her zaman arkamızda hissettiriyor, eksik olmasınlar Allah yar ve yardımcıları olsun.” Diye konuştu.

YORUM YAP