DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.120,97 -1.322

VAKIFLAR UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ DEĞERLERİMİZİ BİZE HATIRLATIYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
VAKIFLAR UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ DEĞERLERİMİZİ BİZE HATIRLATIYOR
0

VAKIFLAR UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ DEĞERLERİMİZİ BİZE HATIRLATIYOR

Vakıflar Haftası kapsamında Vali Ersin Yazıcı Vakıflar Bölge Müdür Vekili Hasan Haldan ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Vakıfların Türk kültüründe önemli bir yere sahip olduğuna değinen Vali Yazıcı; “Türk tarihinde ve Osmanlı’da vakıfların bir kutsallığı vardır. Eskiden de şu anda da vakfedilen hiçbir şeye dokunulmuyor. Vakıf kültürü insanlara yardım etmenin güzelliğini yaşatarak, unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi bizlere hatırlatıyor. Günümüzde yardımlaşmalar Sivil Toplum Örgütleri üzerinden yürütülüyor.

STK’lar çok önemli bir yere sahip, gelişmişliğin ve kalkınmışlığın en önemli göstergesi sayılıyor. Biz bunu bin yıl önce yapmaya başlamışız. Atalarımız, dünyada bir örneği yokken bu sistemi uygulamaya koymuşlar. Ecdadımızla ne kadar gurur duysak az. Günümüzde de sizler başarılı çalışmalar yapıyorsunuz, çalışmalarınızı yakından takip etmekteyim. Başarılarınızın devamını diliyor, haftanızı kutluyorum.” dedi.

Ziyaretin sonunda Vali Ersin Yazıcı, Vakıflar Bölge Müdür Vekili Hasan Haldan ve beraberindeki heyeti tebrik ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUM YAP