DOLAR 32,2110 % 0.13
EURO 35,0859 % 0.21
STERLIN 41,2674 % 0.35
FRANG 35,3307 % 0.34
ALTIN 2.431,82 % 0,10
BITCOIN 67.733,83 -1.627

VALİ ERSİN YAZICI’DAN 10 OCAK İDARECİLER GÜNÜ MESAJI

Yayınlanma Tarihi : Google News
VALİ ERSİN YAZICI’DAN 10 OCAK İDARECİLER GÜNÜ MESAJI
0

10 OCAK İDARECİLER GÜNÜ MESAJI

Mülki İdare Amirleri sınıfının ilk mesleki toplantısı milat alınarak, Türk İdareciler Derneği tarafından 1978 yılı genel kurulunda, 10 Ocak tarihi İdareciler Günü olarak kabul edilmiştir.

Mülki İdare Amirleri, milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için üstün bir vazife bilinciyle hareket eden; bunu yaparken de “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” düsturunu gözeten, devletimizin önemli yapı taşlarındandır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ve cumhuriyetin temel değerlerinin korunup sürdürülmesinde etkin rol oynayan Mülki İdare Amirleri, kendilerine verilen görevin farkında olarak, ülkemize önemli hizmetlerde bulunmaktadırlar.

“Halka hizmet, Hakk’a hizmettir.” şiarıyla ülkesine ve insanlarına hizmet etme bilinciyle çalışan Mülki İdare Amirleri, görev bölgelerinde Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi, Şanlı Bayrağımızı ve Milli Değerlerimizin tümünü temsil ederken, sadece devletin varlığını, gücünü ve otoritesini değil aynı zamanda şefkatini ve yardım elini de göstererek devletle vatandaşlarımız arasındaki sevgi ve güven bağlarını da güçlendirmektedirler.

İdareciler olarak, vatandaşla devlet arasındaki kaynaşmayı daha güçlü hale getirmek için gayretli, fedakâr ve üretken olmak büyük önem arz etmektedir. Sorumluluk bilinci gelişmiş idarecilerimizin Türkiye’nin huzurlu ve güvenli yarınlara ve 2023 hedeflerine ulaşmasında daha çok gayret göstereceklerine olan inancım tamdır.

Mensubu olmaktan gurur duyduğum bu özverili mesleği fedakârca yürüten tüm meslektaşlarımın 10 Ocak İdareciler Günü’nü kutluyor, bütün mesai arkadaşlarıma aileleriyle birlikte mutlu, huzurlu, sağlıklı ve başarılı bir meslek hayatı diliyorum.

 

Ersin YAZICI

Antalya Valisi

YORUM YAP