DOLAR 32,2511 % 0.14
EURO 35,0023 % 0.27
STERLIN 41,0886 % 0.43
FRANG 35,2346 % 0.08
ALTIN 2.418,47 % 0,36
BITCOIN 69.251,82 0.15

AŞK! BEN DEĞİL BİZ OLMAKTIR !

Yayınlanma Tarihi : Google News
AŞK! BEN DEĞİL BİZ OLMAKTIR !
0

AŞK! BEN DEĞİL BİZ OLMAKTIR !

Ne güzel kelimedir! Seni seviyorum. Seni seviyorum sözü; Birlikteliğin huzurlu ve mutlu bir yaşamın anahtarıdır. Ve yine bir sevgililer günü geldi çattı; İnsanlar harıl harıl ne hediye alsam ki, derdinde! Hâlbuki en büyük en güzel hediye vicdandır, sevildiğini bilmektir, vicdanlı bir insan her kim olursa olsun karşısında ki insanı asla kırmak, incitmek, yaralamak istemez ona yüreğiyle, kalp gözüyle bakar. O vakitte güven kendiliğinden ortaya çıkar. Güvendir; En değerli hediye sevgidir. Kalpten, içten, candan, gönülden sevdiğine kıymet vermektir. Ona değerli olduğunu hissettirmektir sevgi, O’nunla çocuk olup, O’nun için dik durmaktır, gün olur dayandığı dağ olmaktır sevgi. Tabii bütün Aşklar tatlı başlar. Benken Biz olur. Evet, bütün aşklar tatlı başlar. Bazı aşklar evlilikle taçlanır. Evliliklerde Karı Koca’nın bir birlerine verdikleri en güzel en değerli ömürlük hediye ise iyi günde, kötü günde, hastalıkta, sağlıkta güvenle sonsuz aşkım diyebilmektir. Tatlı başlayan bütün aşklar bazen kendim ettim kendim buldum olur, bazen de o kadar canı yanar ki insanın sende benim hatalarımdan birisine döner… SONSUZ AŞKIM DİYEBİLMEK ÜMİDİYLE!

Gelelim 14 Şubat Sevgililer gününe; Günümüzde, tarihsel olarak o kadar çok incelendi, yazıldı dile geldi ki şimdiler de Atatürk ve inkılâplarından sonra yani kadınlar günü, çocuklar günü sonra sevgililer günü ve doktorlar, hemşireler hastalar, engelliler, yaşlılar… İnsana verilen önem için anlam ve arayışlarının özel günlerin temsilleri çok önemlidir.

Araştırmalar majör den minöre toplumsal gelişimin yapı taşları kendine verilen değer hiyerarşisinin varoluş katmanlarını oluşturmak için kendini oluşturmak adına kendiniz için başkalarını kullanmanın en olağan yolu olan barınma, yemek, giyinmek, kendini geliştirme, eğitim, hediye, alışveriş bu olayın ticari yönünü geliştirdi. Alışveriş Merkezleri ve artık neredeyse Dünya’nın öbür ucundan internetten bir tıkla kapınıza gelen ürünler için bu güne özel çılgınca kampanyalarla vatandaşlara satış yapmanın yollarını aramaktalar. Sevgiyi bir güne sığdırmak o güne değer verip sadece o gün sevgi sözcükleri söyleyip diğer günlerde monoton bir hayat sürmenin yanlış olduğu kanısını taşımaktayım. ‘’Sevgi ışığı parladığı sürece; Hayatın her dakikası, her günü değerlidir, her şey gelip geçiyor, geriye bir tek sevgi kalıyor. O yüzden sevdiklerinizden sevginizi esirgemeyin unutmayın ki en büyük hediye sevgidir”

Gelelim 14 Şubat’ta nasıl doğdu, nasıl ortaya çıktı, bu günlere kadar nasıl geldi?

Milattan sonra ilk yüzyıllardan beri her yıl şubat ayının on dördünde kutlanan Sevgililer Günü’nün başlangıcı ile ilgili o günden günümüze kadar gelmiş çeşitli efsane ve hikâyeler var. Kesin olmamakla birlikte bazı kaynaklara göre bu özel günün kutlanma sebebi Hristiyanlığı seçtiği ve bu inancından vazgeçmediği için öldürülen Romalı Aziz Valentine. 14 Şubat 270 yılında ölen Valentine’nin ölüm günü o günden sonra Sevgililer Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. Efsanenin başka bir yönü ise Aziz Valentine’nin İmparator Claudius hükümdarlığı ile aynı dönemde bir tapınakta papaz olarak hizmet vermesi ile ilgili. Claudius Valentine’i emirlerine uymadığı ve kendisine başkaldırdığı için tutuklatıp öldürdü. Bu olaydan 226 yıl sonra 496’da Papa Gelasius Aziz Valentine’i onurlandırmak için Şubat 14’ü Aziz Valentine Günü olarak belirlemiştir. Demek oluyor ki; İnanç her şeyin başlangıç noktası inancından vazgeçmediği için hayatından olan Romalı Aziz valentine örneği gibi, Aşk güldürürken ağlatan, bazen tatlı, bazen acı, hatta yavaş yavaş öldüren bir tür. Melankolik hastalık olarak da yorumlanabilir. Ayrıca aşk biri hayatına girip sana anlam kazandırana kadar sadece üç harflidir. Öte yanda aşk; Mutluluğun, Huzurun, Sevginin sembolüdür.

Kendinize güvenin artığı güzellikleri görmeyi, başarıyı, sevinci, mutluluğu, paylaşmayı, hayatınıza kattığınız güzel günlerde ben merkezinden çıkıp, biz olmanız dileğiyle… Hayatınızdan sevginin, huzurun, mutluluğun, aşkın eksik olmaması temennisiyle… Sağlıkla, Aşkla, Mutlulukla kalın.

YORUM YAP