DOLAR 32,8142 % -0.01
EURO 35,0910 % -0.14
STERLIN 41,6063 % -0.22
FRANG 36,8473 % -0.06
ALTIN 2.441,80 % -0,66
BITCOIN 66.210,39 -0.045

Burdur Yeşilova Temsilcisi Ali AYKOTA ve Beraberinde Ulvi Yoldakiler

Yayınlanma Tarihi : Google News
Burdur Yeşilova Temsilcisi Ali AYKOTA ve Beraberinde Ulvi Yoldakiler
0
Bismillâhirrahmânirrahîm
[Rahmân ve rahîm Allah’ın adıyla]
“Herkesin yöneldiği bir yön vardır. Haydi, hep hayırlara koşun, yarışın! Nerede olsanız Allah hepinizi bir araya getirir. Şüphesiz, Allah‘ın gücü her şeye hakkıyla yeter.“
[Bakara sûresi, âyet 148]
Yüce dinimiz İslam, bütün insanları hayra davet etmekte ve bizlerden faydalı işler yapmamızı istemekte, bunun yanında iyilik ve hayır yolunda başkalarına örnek olmayı ve hayırda yarışmayı teşvik etmektedir.
 
Hayır, Allah’ın rızasına vesile olan her çeşit iyi ve güzel davranışların adıdır…
 
İnsanların her bir eklemi için her gün bir sadaka gerekir. İki kişi arasında adaletle hükmetmen sadakadır. Bineğine binmek isteyen kimseye yardım ederek bindirmen, yahut yükünü bineğine yüklemen sadakadır.
 
Güzel söz sadakadır.
 
Namaz için mescide giderken attığın her adım bir sadakadır.
 
Gelip geçenlere eziyet veren şeyleri yoldan gidermem de sadakadır.
 
Din kardeşini güler yüzle karşılamak gibi bir iyiliği bile sakın küçük görme! Din kardeşini güler yüzle karşılamak O da sadakadır .
 
İnsanlardan öyleleri vardır ki, onlar hayra anahtar, şerre de kilittirler. Öyleleri de vardır ki, şerre anahtar, hayra kilittirler.
 
Allah’ın, ellerine hayrın anahtarlarını verdiği kimselere ne mutlu!
 
Allah’ın, şerrin anahtarlarını ellerine verdiği kimselere de yazıklar olsun!
 
Kıymetli Arkadaşlar, Dostlar , Kardeşler; bu özlü sözlerden yola çıkarsak, bir yerde değil, Anadolu’nun her köşesinde insanlığın hayrına kurulmuş bir sürü farklı STK , teşkilatlar var. Her zaman iyilikte ve hayırda öncü olmaktalar ve olmalıdırlar. İnsanlığın, doğanın korunmasına yönelik, hatta canlıların hangi türü olursa olsun korunmasına yönelik oluşturulmuş kurumlarda aktif olmak hepimizin görevidir.
Çünkü biz Türk milletiyiz, yaratılanı yaratandan ötürü sevmeyi prensip edinmiş bir inanca sahibiz…
 
Bu bakımdan Sivil Toplum Kuruluşları, canlı, cansız ve insan menfaatine oluşturulmuş her kurumda söz sahibi olmaları gerekmektedir.
 
Hiç kimse, Allah’ın emaneti olarak görülen değerlerin korunmasında Türk Milletinden daha liyakatli olamaz. Bizler de yaşadığımız yerlerimizde, hayır üzere kurulmuş teşkilatlarda söz sahibi olmalıyız. Sadece bir yere üyelik yetmez bir den fazla yerlere katılmalı ,  insanlara hayırlı hizmetler götüren farklı dernek ve vakıflara da üye olunmalıdır.
Bu konuda Allah Resûlü (s.a.s.) şu hadîsi bizlere rehber olmalı: “İnsanlardan öyleleri vardır ki, onlar hayra anahtar, şerre de kilittirler. Öyleleri de vardır ki, şerre anahtar, hayra kilittirler. Allah’ın, ellerine hayrın anahtarlarını verdiği kimselere ne mutlu! Allah’ın, şerrin anahtarlarını ellerine verdiği kimselere de yazıklar olsun!”
 
Haydi o zaman hayırda yarışalım, birlik ve beraberlik içince hayırlara vesile olalım.
 
 Biz  Birlikte  Büyük Bir Aileyiz !

YORUM YAP