DOLAR 32,1641 % 0.08
EURO 35,0459 % 0.11
STERLIN 41,1735 % 0.24
FRANG 35,2904 % 0.26
ALTIN 2.431,66 % 0,09
BITCOIN 68.280,08 -1.091

ISPARTA YİNE KARANLIĞA GÖMÜLDÜ

Yayınlanma Tarihi : Google News
ISPARTA YİNE KARANLIĞA GÖMÜLDÜ
0

ISPARTA YİNE KARANLIĞA GÖMÜLD

Isparta Isparta olalı böyle bir felaketi hiç yaşamadı. Daha önce 4 gün süreyle kar yağışı nedeniyle elektriği kesilen, bu yüzden bir kişinin donarak hayatını kaybettiği Isparta’da yine kar yağışı nedeniyle elektrikler kesildi ve insanlar karanlığa ve soğuğa mahkum edildi. İlk elektrik kesintisinden ders almayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı özel elektrik şirketlerine sözünü geçiremiyor demektir. Özel elektrik şirketleri bile bile yatırım yapmıyor. Onların tek amacı ve derdi daha fazla kar etmek, zenginliklerine zenginlik katmaktır. Oların derdi vatandaşın karanlığa gömülmesi değil. 

Seferberlikte değiliz, savaşta değiliz. Bu karda kışta bir kentin elektrikleri daha önce 4 gün süreyle, sonrasında da iki süreyle karanlığa ve soğuğa gömülmesi ne demektir? Bunu hangi vicdan ve merhamet kabul eder? Elektriklerin kesilmesi sonucu doğalgazın ve suyun verilmemesi ne demektir? 21. yüzyılda böyle bir çağdışılık yaşanır mı? Hiç mi yüzünüz kızarmadı, hiç mi utanmadınız? Ama merak etmeyin seçimlerde Isparta halkının bunun hesabını soracağından eminim.   

Toplumun bu en acil, en yaşamsal ihtiyacı olan elektrik dağıtım işini ve gelirini özel şirketlere teslim ederseniz, kişilerin insafına bırakırsanız işte böyle Isparta halkına felaket yaşatırsınız. Şunu merak ediyorum. Devlet olarak elektriklerin işletilmesini özel şirketlere verirken, hatlardaki yenileme ve tamirat işlerini yapmayan şirketlere ne gibi yaptırımda bulundunuz? Bu özel elektrik şirketlerinin milletin yaşamsal hayatıyla oynamaya hakkı var mı? Isparta halkını ikinci kez karalığa ve soğuğa mahkum eden bu özel elektrik şirketine Enerji Bakanlığı olarak hangi cezai işlem yaptınız? Kokuşmuşluk ve çürümüşlük sadece Enerji Bakanlığı’nda değil, bütün kurum ve kuruluşlarda yaşanıyor.

YORUM YAP