DOLAR 32,2451 % 0.04
EURO 35,0599 % 0
STERLIN 41,3277 % 0.17
FRANG 35,3710 % 0.06
ALTIN 2.447,22 % 0,01
BITCOIN 68.492,00 -1.785

Korkmayın!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Korkmayın!
0

Korkmayın! Çocuklarınız Kedi ve köpekle oynasın…

Köpek Çocuğun Oyun Arkadaşıdır . Köpekler gerçekten insanın en iyi dostudur. Sınırsız sevgilileri, sonsuz sabırları ve fiziken hareketli aktif bir yaşam sürmelerini sağlayan köpek, çocukların en iyi arkadaşıdır…

Köpekle oynayan çocuklar, sevgi ile çepeçevre sarılmış, sosyal yetenekler kazanır. Sosyal ilişkiler ve dürtüsel kontrolde başarılı, kişisel saygıları ve kendilerine güvenleri yüksek olur.

Yeni okumaya başlayan çocukların öz güven kazanmasına yardımcı olur Çocuk okuma yazmayı İlk öğrendiğinde başkalarının yanında sesli okumaya çekinir. Köpeğin yanında okuyarak çekingenliğini atar.

Köpeklerle oynayan, yaşayan çocuklarda; alerji , astım %50 daha az , hatta egzama dört kat az görülür. kalpleri daha sağlıklıdır. Etrafta bir köpek olması, stresi , kan basıncına ve nabzı düşürüp dengeler… 

Üniversite araştırmalarına göre ,otizmli çocukların davranış sorunlarını ve stresini ortadan kaldırıldığı gözlenmiştir. Arkadaş ve kardeşler arası bağlılığın güçlenmesine yardımcı olur. Lütfen köpek ile oynamalarına izin verin. Eviniz bahçeli ise, mutlaka bir köpeği sahiplenip çocuklarınızı sevindirin. Kesinlikle yararını göreceksiniz.

Evcil hayvanlar, çocuk gelişiminin en önemli parçasıdır. Aşıları tam, rutin bakımları yapılan kedi ya da köpeklerin çocuklara hiçbir zararı yoktur.

Özellikle çocuklu aileler için, dış mekanda bakılacak köpekler arasında Labrador, Alman çoban köpeği, Golden, Border Collie ilk sıralarda. Evde bakılacak köpekler arasında da Maltese, Cavalier, Pomerian, Poodle ve Yorkshire ırklarını önerilenlerin başında geliyor.

Köpeklerin çocuklar üzerinde gelişimleri kısaca tekrarlayacak olursak; sorumluluk, paylaşım, öz güven, disiplin, sakinlik duygularının daha sağlıklı bir şekilde gelişmesini sağlar. Yine bağışıklık sistemlerinin güçlenmesini sağlar ve enerjilerini daha rahat atabileceklerinden dolayı da çocukları stresten uzak tutar, alerjilerin daha az görüldüğü ve daha güçlü bir bağışıklık sistemleri olduğu yapılan çalışmalarla ispatlanmıştır.

yine bir köpek özellikle iç ve dış parazit uygulamaları düzenli ve doğru şekilde uygulandıysa , tüylerinin çocuklara zarar verme ihtimali yoktur…

YORUM YAP