DOLAR 32,2110 % 0.13
EURO 35,0859 % 0.21
STERLIN 41,2674 % 0.35
FRANG 35,3307 % 0.34
ALTIN 2.431,82 % 0,10
BITCOIN 67.733,83 -1.627

Nevruz Ateşi’nin yakılmasıyla başlayan Bahar Bayramı coşkusu Halk oyunları gösterisi, konser ve yemek organizasyonuyla gün boyu devam etti

Yayınlanma Tarihi : Google News
Nevruz Ateşi’nin yakılmasıyla başlayan Bahar Bayramı coşkusu Halk oyunları gösterisi, konser ve yemek organizasyonuyla gün boyu devam etti
0

Döşemealtı’nda Nevruz Çoşkusu

Has Yörükler Derneği ile Döşemealtı Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği Nevruz Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı. Bahçeyaka Mahallesi Kapalı Cuma Pazarı yanında hazırlanan etkinlik alanında Nevruz Ateşi’nin yakılmasıyla başlayan Bahar Bayramı coşkusu Halk oyunları gösterisi, konser ve yemek organizasyonuyla gün boyu devam etti.

Türk Kültüründe önemli bir yere sahip olan Nevruz ateşini Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Has Yörükler Dernek Başkanı Mustafa Ateş ev sahipliğinde Ak Parti Milletvekili Atay Uslu, Kemal Çelik, Mustafa Köse, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Nuri Cengiz, İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Başdanışmanı MYK üyesi Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul, CHP Döşemealtı İlçe Başkanı Reşit Doğan, İYİ Parti İlçe Başkanı Ali Özbey, MHP İlçe Başkanı Yusuf Oktar, Ak Parti İlçe Başkanı Bekir Kıvrım, Saadet Partisi İlçe Başkanı Metin Kandemir, Deva Partisi Döşemealtı İlçe Başkanı Soner Tosun, Siyasi Parti Temsilcileri, oda temsilcileri ve Has Yörükler Derneği yönetim kurulu üyeleri birlikte yaktı.

Nevruz Bayramı etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Has Yörükler Derneği Başkanı Mustafa Ateş, tüm katılanlara hoş geldiniz diyerek, “İlçemizde ilk defa düzenlediğimiz Nevruz Bayramına uzaktan yakından katılan herkese sonsuz teşekkür ederim. Bu organizasyonu yapmamızı sağlayan Döşemealtı’nda ilk Nevruz ateşini birlikte yakmaktan gurur duyduğum Döşemealtı Belediye Başkanımız Turgay Genç’e şükranlarımı sunuyorum. “ dedi.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, “Yörükler Diyarı Döşemealtı’na hepiniz hoş geldiniz. Bizi bu güzel günde yalnız bırakmayan Milletvekillerimize, İl Başkanlarımıza, siyasi parti temsilcilerimiz ve Döşemealtı halkına çok teşekkür ediyorum. Baharın gelişini sizlerle birlikte kutlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. “diye konuştu.

Baharın habercisi, kardeşlik ve barışın simgesi Nevruz Bayramının büyük bir coşkuyla kutlandığı etkinlik Nevruz ateşinin yakılmasının ardından Uğur Önür ve Emre Dayıoğlu konseriyle devam etti. Antalya Yörükler Derneği Halk oyunları ekibi de yöresel kıyafetleriyle etkinlikte yerini aldı. Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, CHP İl Başkanı Nuri Cengiz, İlçe Başkanı Reşit Doğan ve Yörükler yine piste çıkarak çalınan türküler eşliğinde karşılıklı oynadı.

YORUM YAP