DOLAR 32,5451 % -0.02
EURO 34,9225 % 0.08
STERLIN 40,5963 % 0.09
FRANG 35,7011 % 0
ALTIN 2.435,30 % 0,21
BITCOIN 67.016,01 1.165

Rektör Özkan kalite komisyonu üyelerine teşekkür etti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Rektör Özkan kalite komisyonu üyelerine teşekkür etti.
0

Rektör Özkan kalite komisyonu üyelerine teşekkür etti.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, YÖKAK Kurumsal Akreditasyon Belgesinin alınmasına katkı sağlayan Kalite Komisyonu ekibiyle bir araya gelerek emekleri için teşekkür etti ve yeni dönem çalışmaları hakkında konuştu.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, YÖKAK Kurumsal Akreditasyon Belgesinin alınmasına katkı sağlayan Kalite Komisyonu ekibiyle bir araya geldi. Komisyon üyelerine verdikleri emek için teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Özkan, yeni akreditasyon çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Akdeniz Üniversitesi Senato Salonu’nda gerçekleşen toplantıya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Turhan, Prof. Dr. Gülbin Arıcı, Prof. Dr. Cengiz Toker ile dekanlar, dekan yardımcıları, meslek yüksekokulu müdür ve müdür yardımcılarından oluşan Kalite Komisyonu üyeleri katıldı.

KALİTE KONUSUNA ÖNCELİK VERİLİYOR

Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, YÖKAK Kurumsal Akreditasyon Belgesini alan 6 devlet üniversitesinden biri olduklarını ve YÖKAK tarafından akreditasyon sürecinde Akdeniz Üniversitesi’nin başka üniversitelere örnek olacak çalışmalar yaptıklarınıvurguladı. Göreve başladıklarında iki önemli unsura önem vermeye çalıştıklarını söyleyen Rektör Özkan, “Bu önemli unsurlardan birincisi pandemi nedeniyle uzaktan eğitimdi. İkicisi ise YÖKAK akreditasyon süreciydi. Biz bu iki faktörü önceledik ve her ikisinde de çok başarılı olduk. Hocalarımız her iki konu için de gece gündüz çok emek verdi.” dedi.

YÖKAK ÖRNEK GÖSTERDİ

Akreditasyon belgesinin önemine dikkat çeken Rektör Özkan, “Biz 40 yıllık geçmişi olan büyük bir üniversiteyiz. Bizim akreditasyon sürecimizde alt yapımızın sağlamlığı kadar, idari ve akademik personelimizin bu konudaki motivasyonu da çok önemliydi. Akreditasyon süreci sonrasında YÖKAK’ın bize geri bildirimi çok örnek bir üniversite olduğumuz yönünde oldu. O anlamda ben gurur duydum. Sizler bunu başardınız ve çok emek verdiniz, teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

KALİTELİ EĞİTİM VE FARK YARATAN PROJELER

Üniversiteyi ileriye taşıyacak projeleri hayata geçirmek istediklerini anlatan Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Bizim Akdeniz Üniversitesi olarak iki ana hedefimiz var. Çok kaliteli eğitim vermek ve yaptığımız işle fark yaratmak.Bununda pratiğe yansıması ancak ortaya çıkan ürünlerle olacak. Ben bu anlamda Akdeniz Üniversitesi’nin akreditasyon alanında bir ekol yaratacağını düşünüyorum. Eğitimde de aslında bazı şeyleri değiştirmek gerekiyor. Biz buna Tıp Fakültesi’nde başlıyoruz yavaş yavaş. Diğer bölümlerde de yapacağımızı ümit ediyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP