DOLAR 32,2451 % 0.04
EURO 35,0599 % 0
STERLIN 41,3277 % 0.17
FRANG 35,3710 % 0.06
ALTIN 2.447,22 % 0,01
BITCOIN 68.492,00 -1.785

TARIMIN ÖNCÜ ŞEHRİ ANTALYA’DA, TARIM ODAKLI

Yayınlanma Tarihi : Google News
TARIMIN ÖNCÜ ŞEHRİ ANTALYA’DA, TARIM ODAKLI
0

TARIMIN ÖNCÜ ŞEHRİ ANTALYA’DA, TARIM ODAKLI ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ

Korkuteli İlçesini ziyaret eden Vali Ersin Yazıcı, Kaymakam Resul Özdemir’den ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra Berton Tarım ve Çil Hayvancılık firmalarını ziyaret etti. Tarımın profesyonelleşmesi gerektiğinin altını çizen Vali Yazıcı; “Antalya tarımda da lider bir şehir. Bu liderliğin artarak devam etmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Vali Ersin Yazıcı, Korkuteli İlçesini ziyaret ederek Kaymakam Resul Özdemir’den ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kaymakamlık ziyaretinin ardından Vali Yazıcı ve beraberindeki heyet Korkuteli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ni ziyaret ederek Kooperatif Başkanı Hasan Can Caran ile bölge esnafının talepleri ve sorunları üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Ziyaretlerine ilçede bulunan ve Hüseyin Çil tarafından 2018 yılında grup şirketi olarak kurulan Çil Hayvancılık firmasını ziyaret ederek devam eden Vali Yazıcı, bin hayvan kapasiteli tesiste incelemelerde bulundu. Vali Yazıcı, firma yetkililerinden endüstriyel hayvancılık, besi ve süt sığırcılığı üzerine bilgiler aldı.

Kendimize Yetmek Zorundayız

Dünyada gıda krizinin ciddi bir şekilde ele alındığı günlerde kendi kendine yetebilen bir tesis görmekten dolayı mutlu ve gururlu olduğunu ifade etti. Vali Yazıcı; “Tarım şehrinde yaşıyoruz. Tohumdan, gıda ürünlerine ve hayvancılığa kadar tüm ihtiyaçlarımızı karşılayıp kendimize yetmek zorundayız. Gıda krizinin kapıda olduğu tüm dünya tarafından konuşuluyor. Bu yüzden sizin gibi hayvanın yemini kendi yetiştirip, dışkısını değerlendirerek geri dönüşüm sağlayan ve tüm ihtiyaçlarını kendi karşılayan firmalarımızın çoğalması gerekiyor. Endüstriyel hayvancılığın ülkemizde artması gerekiyor. Başarılı çalışmalarınız ve profesyonelliğinizden dolayı sizleri tebrik ediyorum.” dedi.

Firma sahibi Hüseyin Çil, devlet erkânının firmalarını ziyaret etmelerinin kendilerini mutlu edip motivasyonlarını arttırdığını belirterek Vali Yazıcı’ya teşekkür etti.

Sağlık İçin Toprakla İş Birliği

İlçedeki son ziyaretini 2019 yılında Korkuteli’de 58 dönüm arazide kurularak örtü altı sistemiyle üretime başlayan ve günümüzde 80 dönüm kapalı alanda “Sağlık İçin

Toprakla İş Birliği” sloganıyla üretim yapan Berton Tarım firmasına gerçekleştiren Vali Yazıcı, firma yetkilisi Süleyman Baydar’dan bilgi aldı.

Tarımın başkenti Antalya’da tarımı geliştirerek daha da ileri seviyelere taşımak için çalışmalarına devam ettiklerinin altını çizen Vali Yazıcı; “Antalya turizmde olduğu gibi tarımda da öncü ve lider bir şehir. Türkiye’deki tarımın adeta lokomotifi konumunda. Bu başarının tesadüf olmadığını bölgedeki tarım üzerine çalışmalar yapan firmalarımızı ziyaret ettiğimizde daha iyi anlıyoruz. Bölgedeki firmalarımız üretim süreçlerine son sistem teknolojileri de dâhil ederek tarımda verimi daha da arttırıyorlar.” şeklinde konuştu.

Ar-Ge Çalışmalarıyla Tarımsal Üretimin Katma Değerini Daha Da Arttırabiliriz

Tarımın Antalya’nın ana sektörlerinden biri olduğuna dikkat çeken Vali Yazıcı; “Tarım Antalya’nın ana sektörlerinden biri. Tarım konusunda öne çıkan birçok firmamız mevcut. Bu firmalarımız öncülüğünde yapılacak Ar-Ge çalışmalarıyla çeşitliliği sağlayarak tarımsal üretimin katma değerini daha da arttırabiliriz. Bu tecrübemizi geliştirmek için daha çok çalışmaya daha çok Ar-Ge ve inovasyona ağırlık vermeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Tarımın Ne Kadar Stratejik Bir Ürün Olduğu Bir Kez Daha Anlaşıldı

Pandeminin ve sonrasında başlayan Rusya-Ukrayna krizinin tarımın ne kadar stratejik bir ürün olduğunu bir kez daha anlaşıldığını vurgulayan Vali Yazıcı, Antalya’da tarımın daha da gelişmesi için tüm paydaşlarla ortak projeler ve çalışmalar düzenleyerek, şehri hep birlikte daha ileriye taşıyacaklarını aktardı.

YORUM YAP

Dilber KÖSE AKDENİZ TÜM YAZILARI

DÖVİZ KURLARI

 • Dolar DOLAR
  ALIŞ SATIŞ FARK
  32,2335 32,2451 % 0.04
 • Euro EURO
  ALIŞ SATIŞ FARK
  34,9745 35,0599 % 0
 • Sterlin İNG. STERLİNİ
  ALIŞ SATIŞ FARK
  41,0810 41,3277 % 0.17
 • Frang İSV. FRANGI
  ALIŞ SATIŞ FARK
  35,3020 35,3710 % 0.06
 • Kanada Doları KAN. DOLARI
  ALIŞ SATIŞ FARK
  23,5969 23,6453 % 0.01
 • Çeyrek Altın ÇEYREK ALTIN
  ALIŞ SATIŞ FARK
  3.914,01 4.001,21 % 0,01
 • Gram Altın GRAM ALTIN
  ALIŞ SATIŞ FARK
  2.446,26 2.447,22 % 0,01
 • Bitcoin BITCOIN
  FİYAT DEĞİŞİM
  68.492,00 -1.785

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış