DOLAR 32,2511 % 0.14
EURO 35,0023 % 0.27
STERLIN 41,0886 % 0.43
FRANG 35,2346 % 0.08
ALTIN 2.418,47 % 0,36
BITCOIN 69.064,50 0.064

Vali Ersin Yazıcı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107’nci Yıldönümü törenine katıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Vali Ersin Yazıcı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107’nci Yıldönümü törenine katıldı.
0

ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 107’İNCİ YILI VE ŞEHİTLERİMİZ TÖRENLE ANILDI

Vali Ersin Yazıcı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107’nci Yıldönümü törenine katıldı. Uncalı Şehitliği’nde başlayan anma törenleri, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen gösterilerle devam etti.

Vali Ersin Yazıcı, Uncalı Şehitliği’nde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107’nci Yıldönümü Törenine katıldı. Törene Vali Yazıcı’nın yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Orhan Özdemir, Dışişleri Bakanlığı Antalya Temsilcisi Büyükelçi Deha Erpek, Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Hudut Kapıları Mülki İdare Amiri Suat Seyitoğlu, Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanı Yarbay Murat Sezgin, Garnizon Komutanı Piyade Albay Erdal Köse, İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya, Aile Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Çalışkan, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile şehit yakınları ve gaziler katıldı. Program alanına gelen Vali Yazıcı, törenden önce şehit aileleri ve gazilerle sohbet ederek hatırlarını sordu.

İnancınız, Cesaretiniz Ve Kahramanlıklarınızla Şanlı Bayrağımıza Rüzgâr Oldunuz

Törenin başlamasıyla Şehitlik Anıtı’na çelenk bırakan Vali Yazıcı ardından Şehitlik Şeref Defteri’ni imzaladı. Vali Yazıcı Şehitlik Şeref Defterinde; “Aziz Şehitlerimiz; Sizler canlarınızı hiçe sayarak verdiğiniz destansı mücadele ile bu toprakları bizlere vatan kıldınız. İnancınız, cesaretiniz ve kahramanlıklarınızla şanlı bayrağımıza rüzgâr oldunuz. Vatan topraklarını korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarınızı ortaya koymaktan çekinmeyerek devletimizin varlığının, birlik ve beraberliğinin teminatı oldunuz. Bizlere miras bırakılan vatan topraklarının her karışı için canımızı feda etmekten, kanlarımızı aziz Türk milletinin istiklali ve istikbali için akıtmaktan bir an bile geri durmayacağımıza, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ilelebet payidar kalması için üzerimize düşeni yapmaktan bir an bile tereddüt etmeyeceğimize sizlerin huzurunuzda bir kez daha söz veriyoruz. Vatan, millet ve bayrak uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimiz! Yüce Türk Milleti size minnettar. Ruhunuz şad, mekânınız cennet olsun.” ifadelerine yer verdi.

Şehitler Mezarları Başında Anıldı

Şehitlik Şeref Defteri’nin imzalamasının ardından Vali Yazıcı ve beraberindeki heyet, şehit mezarlarını tek tek ziyaret edip, kabirlerine karanfil bırakarak şehitlerimize dua etti. Edilen duaların ardından Vali Yazıcı ve törene katılan protokol üyeleri AKM’de düzenlenen programa geçti.

Anma Etkinlikleri AKM’de Devam Etti

AKM’de saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın devamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107’nci Yıldönümü konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler şiirlerini ve kompozisyonlarını okudu.

Vali Yazıcı yarışma sonucu dereceye giren; resim dalı birincisi Mecdude Başakıncı Ortaokulu 6’ncı sınıf öğrencisi Özgü Nil Sarıhan, şiir dalı birincisi Hilmi Caner Saraçoğlu Ortaokulu 7’nci sınıf öğrencisi Damla Topal ve kompozisyon dalı birincisi Kumluca Atatürk Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencisi Mehmet Kağan Taştekin’e plaketlerini takdim etti.

Ödül töreninin ardından Fettah Tamince Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Şehitler Toprağı Çanakkale” adlı tiyatro oyununu büyük beğeni ile izleyen Vali Yazıcı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107’nci Yıldönümü temalı resim ve fotoğraf sergisine geçti.

Vali Yazıcı törenin sonunda protokol üyeleriyle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107’nci Yıldönümü temalı resim ve fotoğrafların bulunduğu sergiyi gezerek öğrencilerle sohbet etti.

YORUM YAP