DOLAR 32,6011 % 0.3
EURO 35,0456 % 0.17
STERLIN 41,5515 % 0.36
FRANG 36,6050 % -0.46
ALTIN 2.446,55 % 0,57
BITCOIN 65.798,73 0.918

Vali Ersin Yazıcı, Kapasitesinin Güçlendirilmesi için Teknik Yardım Projesi kapsamında düzenlenen Yönetici Eğitimleri programının açılışına katıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Vali Ersin Yazıcı, Kapasitesinin Güçlendirilmesi için Teknik Yardım Projesi kapsamında düzenlenen Yönetici Eğitimleri programının açılışına katıldı
0

VALİ YAZICI YİKOB YÖNETİCİ EĞİTİM PROGRAMINA KATILDI

Vali Ersin Yazıcı, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarının Kapasitesinin Güçlendirilmesi için Teknik Yardım Projesi kapsamında düzenlenen Yönetici Eğitimleri programının açılışına katıldı.

Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarının kapasitesini güçlendirmek için hayata geçirilen Yönetici Eğitimleri programına, Vali Ersin Yazıcı, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, YİKOB Daire Başkanı Muhsin Eryılmaz, Strateji Geliştirme BaşkanıDr. Mehmet Mut ve 30 Büyükşehir’de faaliyet gösteren YİKOB’ların başkanları ve yöneticileri katıldı.

KOBun Öneminin Farkındayım

YİKOB başkanları ve yöneticilerini Antalya’da ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirterek sözlerine başlayan Vali Ersin Yazıcı; “Türkiye’nin cenneti olan Antalya’mıza hoş geldiniz. Dünyanın en güzel şehrinde sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. 680 bin yatak kapasitesiyle, 422 adet 5 yıldızlı oteliyle Türkiye turizm gelirin üçte birini sağlayan Antalya’mızda bu organizasyonu yaptığınız için teşekkür ediyorum. YİKOB’un yaşamış olduğu süreçleri yakından bilen birisiyim. 2014 yılında kurulan YİKOB’ların geldiği noktaların burada tartışılarak güzel ve faydalı kararların çıkmasını bekliyoruz. YİKOB’un önemini bilen ve daha fazla ihtiyaç olduğunu birebir yaşamış bir yönetici olarak. YİKOB’ların tartışılarak yeni sistemde şehrin sıkıntılarını, acil ihtiyaçlarını daha seri çözecek bir yapıya dönüştürülmesi gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

İnsanlarımızı Mutlu Edecek Kararlar Alınsın

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Yasası hazırlanırken Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olduğunu belirten Vali Yazıcı; “2012 yılında bu yasa hazırlanırken farklı bakış açılarıyla bakarak, zaman zaman farklı düşüncelere sahip olduk. Ama geldiğimiz gün itibariyle işin içinde bulunan biri olarakYİKOB’un bugünki seviyesinin çok üstünde olması gerektiğine inanıyorum. İnşallah bu eğitimin güzel sonuçları olur ve hizmet ettiğimiz insanları mutlu edecek kararlar alınır.” şeklinde konuştu.

Vali Ersin Yazıcı’nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen programda panelist olarak İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ve Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu yer aldı.

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarının Kapasitesi için düzenlenen Güçlendirme Eğitimleri 28 Şubat – 4 Mart tarihleri arasında beş gün boyunca devam edecek.

YORUM YAP