DOLAR 32,8821 % 0.21
EURO 35,1792 % -0.09
STERLIN 41,6387 % -0.08
FRANG 36,9077 % 0.24
ALTIN 2.499,90 % 0,41
BITCOIN 64.326,01 -2.297

YÜCE TÜRK MİLLETİ….!

Yayınlanma Tarihi : Google News
YÜCE TÜRK MİLLETİ….!
0
YÜCE TÜRK MİLLETİ….!
Ulusal Egemenliğimizin 102. Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun .
Güzelliğin, birliğin ve beraberliğin içerisinde olduğu Ramazan-ı Şerif’inizin mübarek olmasını diliyoruz…
Yaşadığımız tüm sıkıntılardan daha da güçlenerek çıkacağımıza olan inancımız tamdır.
Allah Yâr ve Yardımcımız Olsun ….
23 Nisan; Milletimize ve bütün çocuklara kutlu olsun.
23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir.
Atatürk, 23 Nisan 1924’te ’23 Nisan’ gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir.
Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır.
1979’da, yine ilk olarak altı ülkenin katılmasıyla uluslararası boyuta taşıdığımız bu millî bayramımıza, ortalama olarak her yıl kırkın üzerinde ülkeden gelen ve Türk çocuklarının misafiri olan yabancı ülke çocukları da katılmaktadır.
Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir.
Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri işgâl eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda ve yurtdışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda, okullarımızda ve her evde çeşitli etkinliklerle kutlanarak millî birliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil etmektedir.
Büyük önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir.
Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisanlar’ı çocuklara armağan etmiştir.
Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir.
Milletimize ve bütün çocuklara kutlu olsun.
Atatürk diyor ki:
“Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.”
23 Nisan Göklerdeki bayrak dalgalandıkça, yeni nesil tarihi andıkça, bu coşkunuz ilelebet kaldıkça, 102. yılını kutladığımız, 23 Nisan bayramınız kutlu olsun çocuklar.
Ne mutlu 23 Nisanı yaşayanlara,
Ne mutlu TÜRKÜM diyenlere,
Yaşlı genç küçük büyük, tüm 23 Nisan çocukları, Sevgi çiçeklerimiz, uğur böceklerimiz, topraktaki tohum, daldaki yapraklarımız, tatlı meyvelerimiz, topraktan fışkıran bereketimiz, etimiz, sebzemiz, fındığımız, çayımız başağımız, buğdayımız,çocuklarımız.
bayramınız.kutlu.olsun.
Egemenlik verilmişse ulusa, gelin bunu kutlayalım çocuklar.
Edirne coşkusu gidiyorsa Karsa, Karadeniz Trabzon’un horonu, Antalya’nın güneşi çocuklarımızın neşesi  ,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun .
Unutmayın çok çileler çekildi,
Şehirlere anıtlar dikildi,
Bayrak için nice kanlar döküldü,
Vatan için nice şehitler verildi.
Bu bayramı sahip çıkın sarılın sevgi ekin, kin nefretten arının, gözümüzün nurusunuz, büyüğüsünüz yarının, bayramınız kutlu olsun çocuklar.
Sizin sevinç dolu ışıltılı haliniz, gelecek adına bize büyük umutlar vermekte, bilin ki, gelecek sizindir.
Mutlu huzur dolu TÜRKİYE, minik elleriniz de biçimlenecek ATATÜRK’ÜN önderliğinde ileriye gidecek, bayramınız kutlu olsun çocuklar.
Dedelerden, ninelerden emanettir bizlere, biz koruduk sıra geldi sizlere armağandır gonca açan yüzlere, 23 Nisan bayramınız kutlu olsun.
Sanki her tarafta var bir düğün.
Çünkü en şerefli en mutlu gün.
Bugün 102. Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun .

YORUM YAP