DOLAR 32,2736 % 0.14
EURO 34,9299 % -0.27
STERLIN 41,0680 % -0.19
FRANG 35,3258 % -0.01
ALTIN 2.426,36 % -0,84
BITCOIN 67.504,88 -0.435

Hayırlara vesile olmak

Yayınlanma Tarihi : Google News
Hayırlara vesile olmak
0

 

UTEF Federasyonu, ANTSEVAK Vakfı ve Leman Gebizli Umut Işığı Derneği Ramazan ruhunu yaşatan bir etkinliğe daha imza attı.

UTEF Federasyonu, ANTSEVAK Vakfı ve Leman Gebizli Umut Işığı Derneği Ramazan ruhunu yaşatan bir etkinliğe daha imza attı.

Paylaşma ve yardımlaşma ayı olarak bildiğimiz bu ayda Konya Tuzlukçu belediyesinde bulunan ihtiyaç sahiplerinin bir aylık ihtiyaçlarını karşılayacak erzak kolileri hazırlayıp Tuzlukçu İlçe Belediye başkanı Sayın Nurettin Akbuğa’ya ulaştırılmak üzere Tuzlukçu belediye çalışanlarına teslim ettiler.

Telefonla katılan Tuzlukçu ilçe Belediye Başkanı “ iki yıldır ihtiyaç sahibi halkımızın yanında oldunuz, bizlere her konuda her zaman destek çıktınız. Mevlananın şehrinde ramazanın ruhunu yaşattınız. Bizlere destek veren herkese yürekten teşekkür ederim” dedi.

Kısa adı UTEF olan Tüm Engelliler Yaşlılar ve Kimsesizler Federasyonu Genel Başkanı, ANTSEVAK vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mutlu Mete Kaçar konuşmasında “ bizler yardımlaşmayı dayanışmayı kendimize görev edindik. Nerede bir kimsesiz nerede bir muhtaç görsek yürekten elimizi uzattık. Ramazanın ruhunu hiç unutmadık. Yüreklere dokunmak, umut olmak ne güzel bunu başarabildiysek ne mutlu bize” dedi.

Leman Gebizli Tüm Engelliler Yaşlılar ve Kimsesizlere Umut Işığı Dernek Başkanı, UTEF Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı, Kalp Antalya Gazetesi İmtiyaz sahibi sayın Güldane Kaya konuşmasında “ Ramazanın kalbi yardımlaşma ve dayanışmada atar dedik dernekler olarak kendimize bunu görev edindik. Yıllardır yılın her ayı yardıma ihtiyacı olanların yanına koştuk. Sadece Ocak ayından bu yana hemen hemen her gün bir engellimize tekerlekli sandalye verdik üç akülü araç ve iki çocuğumuza özel yapım engelli yürüteç verdik dedi. Onlarca yardım kolisi dağıttık. Bizler veren ellerle ihtiyaç sahibi evler arasında bir köprü karanlık dünyalarına bir umut ışığı olmaya kendimizi adadık” dedi.

Mutlu Mete Kaçar-ANTALYA

YORUM YAP