DOLAR 32,2451 % 0.04
EURO 35,0599 % 0
STERLIN 41,3277 % 0.17
FRANG 35,3710 % 0.06
ALTIN 2.447,22 % 0,01
BITCOIN 68.492,00 -1.785

Altınbaş Üniversitesi’nden YKS’ye girecek adaylara tavsiyeler

Yayınlanma Tarihi : Google News
Altınbaş Üniversitesi’nden YKS’ye girecek adaylara tavsiyeler
0

Altınbaş Üniversitesi’nden YKS’ye girecek adaylara tavsiyeler

– Altınbaş Üniversitesi Öğrenci Dekanı Dr. Öğretim Üyesi Duygu Kotan Türkden:
– “Motivasyonunuzu yüksek tutarak sistemli çalışmaya devam edin”
 

– Altınbaş Üniversitesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek öğrencilere sistemli çalışmaya devam etmeleri önerisinde bulundu.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, bu sene 8-9 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan YKS’ye girecek adayların son hazırlıklarını yaparak motivasyonlarını yüksek tutmaları önerildi.

Bu dönemde deneme sınavlarına ve önceki yılların sorularına yoğunlaşılması tavsiyesinde bulunan Altınbaş Üniversitesi Öğrenci Dekanı Dr. Öğretim Üyesi Duygu Kotan Türkden, öğrencilerin sistemli çalışmaya devam etmelerinin önemli olduğunu kaydetti.

Türkden, “TYT konuları için daha çok branş denemeleri yaparak analizlerle eksikleri görerek kapatmaya çalışın. Yoğun çalışma temposu, dinlenmeye zaman ayırmayı engellememelidir. Yeterli uyku ve düzenli aralıklarla dinlenmek, beyninizin verimli çalışmasını sağlar. Motivasyonunuzu yüksek tutarak sistemli çalışmaya devam edin.

Motivasyonunuzu korumak için başarı hikayeleri okuyun veya ilgi alanlarınıza yönelik motivasyon kaynaklarına başvurun. Son günlerde sınav konularını gözden geçirin ve son tekrarları yapın. Yeni konulara başlamak yerine, bildiklerinizi pekiştirin. Sınavlara hazırlık süreci uzun bir yolculuktur. Başarı, düzenli ve etkili çalışma alışkanlıkları, stratejik yaklaşım ve sürekli motivasyonla mümkündür.” ifadelerini kullandı.

Bu yıl YKS’ye 3 milyon 36 bin 45 adayın başvuru yaptığını hatırlatan Türkden, geçen seneye göre 500 bin daha az kişinin sınava gireceğine dikkati çekti.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) yurt dışında yükseköğrenim görmek isteyenleri ilgilendiren denklik düzenlemesi hakkında bilgi veren Türkden, sıralamalarda ilk 400’de olan üniversitelerden mezun olanlara doğrudan denklik verilirken, ilk 1000’de olanlardan mezun olanlara YKS’ye girme şartı olmayacağını vurguladı.

YORUM YAP