DOLAR 32,7910 % 0.06
EURO 35,1533 % -0.07
STERLIN 41,8035 % -0.01
FRANG 36,8231 % -0.02
ALTIN 2.446,29 % -0,48
BITCOIN 66.490,07 0.462

Defin hizmetleri modern koşullarda verilecek

Yayınlanma Tarihi : Google News
Defin hizmetleri modern koşullarda verilecek
0
Uncalı Mezarlığı’ndaki birimler yenileniyor
Defin hizmetleri modern koşullarda verilecek
Başkan Böcek ‘Bu çalışma boynumuzun borcuydu’
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı Uncalı Kent Mezarlığı’ndaki birimleri yeniliyor.  Açık ve kapalı ibadethaneler, gasilhane, morg, abdesthaneler, idari bina ve otoparkı kapsayan projeyle cenaze hizmetleri daha modern tesislerde verilirken, kapasitelerinde artış sağlanacak.  Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de çalışmaları yerinde inceleyerek defin hizmetlerinin daha modern koşullarda verileceğini belirtti. Başkan Böcek, “Bu çalışmayı yapmak boynumuzun borcuydu” dedi
Antalya Büyükşehir Belediyesi kent merkezinin en büyük mezarlıklarından Uncalı Kent Mezarlığı’nda defin ve ibadet hizmetlerinin daha modern ve kaliteli verilebilmesi için kolları sıvadı. Mezarlıkta bulunan cami, morg, gasilhane ve diğer tesislerin yetersiz kalmaya başlaması nedeniyle çalışma başlatıldı. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen projeyle Konyaaltı İlçesi Molla Yusuf Mahallesi’ndeki Uncalı Kent Mezarlığı’ndaki birim ve tesisler yenileniyor.
BAŞKAN BÖCEK İNCELEDİ
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de ekibiyle birlikte Uncalı Mezarlığı’nı ziyaret ederek çalışma alanında incelemelerde bulundu. Başkan Böcek, Uncalı Mezarlığı’nın önemini anlatarak, “Bu alanda hepimizin bir yakını var. Şehitlerimiz var. Büyüklerimiz, atalarımız var. Huzurla yatsınlar. Mekanları cennet olsun” dedi. Uncalı’nın Antalya için önemli bir mezarlık alanı olduğunu belirterek, ancak bazı eksiklikleri olduğunu bunu gidermek için proje hazırladıklarını söyledi.
ZAMANINDA TAMAMLANACAK
Projeye göre gasilhane sayısının 2’den 6’ya, morg sayısının 12’den 36’ya çıkarılacağını belirten Başkan Böcek, 80 metrekare olan cami alanının 250 metrekareye yükseltileceğini açıkladı. Artışlarla birlikte çalışmanın 25 milyon TL’ye mal olacağını belirten Başkan Böcek, yüklenici firmanın çalışmaları 270 gün içerisinde tamamlayacağını da ifade etti.  Hava şartlarının uygun olması halinde önümüzdeki günlerde temel atma töreni düzenleyeceklerini belirten Başkan Böcek, emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Bu çalışmayı yapmak boynumuzun borcuydu ve zamanında da tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Hayırlı olsun” dedi.
İBADET VE DEFİN İÇİN MODERN TESİS
Uncalı Kent Mezarlığı Projesi kapsamında 5000 m2’lik alanda 300 kişilik camii, 400 kişilik yarı açık ibadet alanı, 6 adet gasilhane, 36 adet morg, kadın ve erkek abdesthane, idari ve hizmet binaları, atölyeler, dinlenme alanları ve otopark yer alacak. Vatandaşlar cenaze ve definle ilgili tüm işlemlerini daha modern koşullarda kolayca yapabilecek.
ESKİ YAPILAR YIKILDI
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yatırımlar Şube Müdürlüğü tarafından mezarlıkta inşa çalışmaları yürütülüyor. Ekipler ilk olarak mevcut yapıları yıktı ardından da hafriyat ve temel altı su izolasyon çalışmasına başladı.

YORUM YAP